تاریخ : پنجشنبه 12 اسفند 1395
کد 10294
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

از نوشتن وصیت‌نامه در روز شهادت ام ابیها تا پایان سفر ۳۳ ساله در ایام فاطمیه

شهید "بربط"؛ شهیدی که نظرکرده حضرت زهرا (س) است + تصویر

شهید «ماشالله بربط» از شهدای تازه تفحص شده استان اصفهان و اهل سمیرم است که پیکر مطهرش نهم اسفندماه و در ایام فاطمیه به وطن بازگشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، شهید «ماشالله بربط» فرزند گودرز بهمن سال 62 عازم جبهه شد و در کمتر از یک ماه یعنی در سوم اسفند همان سال در عملیات خیبر و در منطقه هورالعظیم، جزیره مجنون به شهادت رسید و پیکر مطهرش مفقود شد.

از این شهید 23 ساله که اهل شهرستان سمیرم است، یک دختر به نام مریم به یادگار مانده که موقع شهادت پدر یازده ماه بیشتر نداشته است.

آنچه در ادامه می‌خوانید بخشی از وصیت‌نامه شهید بربط است که 27 بهمن سال 62 ( تنها شش روز قبل از شهادتش) همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) نگاشته شده و حال پیکر مطهرش بعد از 33 سال فراق و دوری در ایام فاطمیه بازگشته و در روز شهادت حضرت زهرا(س) نیز تشییع و به خاک سپرده خواهد شد.

«من در وصیت‌نامه خود نمی‌نویسم که به جبهه بیایید زیرا افرادی که به جبهه آمده‌اند و جبهه را از نزدیک دیده‌اند لازم نیست به آنها تذکر بدهی، و کسانی هم که تا کنون به جبهه نیامده‌اند از برادرانی که به جبهه آمده‌اند بپرسند. برادران و خواهرانم در نماز دعا برای رزمندگان و سلامتی امام امت یادتان نرود......

بگذارید تا هوای اینجا را برایتان شرح دهم. اکثر اوقات آسمان نیلگون است و مثل این است که خورشید از دریای خون سر بیرون می‌آورد و به دریای خون می‌نشیند. اینجا انسان حال دیگری دارد. موقعی که شن‌های روان در حرکت‌اند، انسان به این فکر فرو می‌رود که آیا این شنها نباید یک لحظه از حرکت خود بازایستند یا اینکه خانه ندارند!

آری قلب انسان را ناله‌های نوجوانان 13-12 ساله‌ به لرزه در می‌آورد موقعی که در دعای کمیل می‌گویند: «اللهم کل ذنب اذنبته و کل جرم اجرمته....»

و موقعی که خودمان را با این برادران مقایسه می‌کنیم می‌بینیم که هنوز خیلی عقب هستیم...

به امید پیروزی لشکریان اسلام علیه کفر

27/11/62

مصادف با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)

فرزند ناقابل شما. ماشالله بربط

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/12/12
  • ساعت 5:50