تاریخ : شنبه 14 اسفند 1395
کد 10749
منبع : جام نیوز مشاهده خبر در سایت منبع

حجت‌الاسلام اکبری عنوان کرد؛

۱۳۵ آیه درباره حضرت زهرا(س) در منابع اهل سنت

رئیس جامعة المصطفی(ص) العالمیه شعبه مانیل طی سخنانی در مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) در فیلیپین گفت: در منابع تفسیری اهل سنت ۱۳۵ آیه از قرآن درباره فضائل حضرت زهرا(س) ذکر شده است.

به گزارش سرویس دینی جام نیـوز رایزنی فرهنگی ایران در فیلیپین شامگاه ۱۲ اسفندماه، مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا(س) در این مرکز برگزار کرد.


در این مراسم که با همکاری انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی مقیم فیلیپین برگزار شد، پس از قرائت دعای کمیل حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی اکبری، رئیس جامعة المصطفی(ص) العالمیه شعبه مانیل در خصوص فضائل و سیره بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) سخنرانی کرد.


وی در بخشی از سخنان خود زیارتنامه حضرت زهرا(س) را برای حضار تشریح کرد و گفت: یکی از کسانی که در روز قیامت شیعیان را شفاعت می‌کند، حضرت زهرای مرضیه(س) است.


حجت‌الاسلام اکبری افزود: حضرت فاطمه(س) راهی برای هدایت به سوی خداوند و واسطه فیض برای شیعیان خود است.


رئیس جامعة المصطفی(ص) شعبه مانیل گفت: ازدواج آن بانوی بزرگ اسلام به امر خداوند بوده و حضرت زهرا(س) سرور زنان عالم است.  


وی در پایان با اشاره به جایگاه دخت نبی مکرم اسلام(ص) در منابع اهل سنت تأکید کرد: در منابع تفسیری اهل سنت ۱۳۵ آیه در ۴۹ سوره درباره فضائل حضرت فاطمه(س) نقل شده است.


بنا بر این گزارش، مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا(س) در مانیل با ذکر مصیبت توسط مداح اهل بیت(ع) «امین سروش» از دانشجویان ایرانی مقیم مانیل پایان یافت.


 

آماده// 135 آیه درباره حضرت زهرا(س) در منابع اهل سنت

 
آماده// 135 آیه درباره حضرت زهرا(س) در منابع اهل سنت
 
ایکنا/222
 
  • تایید شده
  • در 1395/12/14
  • ساعت 14:32