تاریخ : شنبه 18 دي 1395
کد 1109
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

اخبار کوتاه استان قزوین

بام‌های سبز در قزوین ایجاد می‌شود

مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین از تصویب دستورالعمل ضوابط نما و منظر شهری در کمیته ارتقای کیفی سیما و منظر شهری با حضور اعضای این کمیته و مجمع فعالان سیما و منظر شهری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، محسن اسماعیلی اظهار داشت: تعیین محورهای جشنواره ساختمان‌های برتر، بازدید دبیرخانه کیمته سیما و منظر شهری از شهرهای استان و پیشنهاد محورها و پروژه‌های طراحی شهری به شهرداری از جمله دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

وی افزود: ابلاغ پروژه مطالعاتی و ساماندهی نماهای شهری منطقه پونک و مناسب سازی آن منطقه برای عبور و مرور معلولین از دیگر مسایل مورد بررسی در جلسه کمیته ارتقای کیفی سیما و منظر شهری بود.

اسماعیلی با تاکید بر اهمیت تهیه دستورالعمل ضوابط نما و منظر شهری برای شهر قزوین بیان داشت: تدوین پیش نویس این دستور العمل در اولویت مدیریت شهرسازی و معماری قرار گرفته و 9 جلسه کارگروه تدوین ضوابط و مقررات نیز در همین راستا تشکیل شده است.

شاغلان حرفه دامپزشکی بر رعایت اصول بهداشتی اهتمام جدی داشته باشند

محمد جلیلوند رئیس اداره دامپزشکی تاکستان، اظهار داشت: حرفه دامپزشکی از آنجائیکه با سلامت انسان و دام سرو کار دارد تابع زمان و مکان نیست و در هر ساعت از شبانه روز که نیاز باشد شاغلین این حرفه در حال انجام وظیفه هستند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان روز گذشته اعلام کرد که یکی از همکاران شاغل در بخش خصوصی در مسیر برگشت از روستا پس از ارائه خدمات دامپزشکی دچار سانحه شد.

جلیلوند اظهار داشت: خودروی حامد یوسفلی از همکاران شاغل در بخش خصوصی دامپزشکی شب گذشته  پس از ارائه خدمات دامپزشکی در یکی از روستا های محروم و کوهستانی شهرستان در مسیر بازگشت دچار سانحه شد که به دلیل شدت حادثه در حال حاضر در بیمارستان شفای تاکستان بستری می‌باشد.

وی بر اهمیت رعایت اصول بهداشتی توسط کارکنان دامپزشکی تاکید کرد.

نقل و انتقال غیربهداشتی کود مرغی از عوامل مهم انتشار بیماری‌های طیور محسوب می‌شود

سید بهمن نقیبی مدیرکل دامپزشکی استان قزوین اظهار داشت: با عنایت به مدت زمان طولانی ماندگاری ویروس در کود مرغی و نقش آن در انتشار بیماریهای طیور لزوم هماهنگی بیشتر در برنامه ریزی برای ساماندهی کود حاصل از مرغداریها، کاملا ملموس است؛ که در همین راستا این جلسه برای تصمیم گیری نهایی و اجرای برنامه های مصوب تشکیل شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین گفت: نقل و انتقال غیر بهداشتی کود مرغی یکی از عوامل مهم انتشار بیماری‌های طیور محسوب می‌شود که در همین راستا باید اقدامات لازم انجام شود.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/18
  • ساعت 9:45