تاریخ : چهارشنبه 18 اسفند 1395
کد 11748
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

تاکید رئیس جمهوری بر لزوم ارائه کیفی ترین خدمات درمانی به مردم

مشهد- ایرنا- رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: باید کاری کرد که مردم در کمترین زمان بهترین کیفیت خدمات درمانی را دریافت کنند.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر چهارشنبه در مراسم بهره برداری بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع) مشهد افزود: مردم ما قدرشناس و قدردان زحمات و تلاشهای همه دست اندرکاران هستند.
وی موضوع سلامت را بسیار مهم توصیف و بیان کرد: اینکه وزیر بهداشت می گوید 10 بیمارستان در همین چند روز گذشته افتتاح شده موجب خرسندی همه ماست لذا باید کاری کنیم که اجر مضاعفی داشته باشد و خداوند همه پزشکان و پرستاران را اجر مضاعف دهد.
رئیس جمهوری همچنین به تجهیزات پیشرفته بیمارستان تازه تاسیس مشهد اشاره و بیان کرد: شاید کمتر بیمارستان دولتی باشد که با این زیبایی و تجهیزات تکمیل شده است.
وی اظهار امیدواری کرد این مرکز که به نام امام رضا (ع) مرکز شفا برای همه بیماران باشد.
بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع) به عنوان که پیشرفته ترین مرکز درمانی مشهد مجهز به بخشهای اورژانس، داخلی، جراحی عمومی، مراقبتهای ویژه، آی.سی.یو، سی.سی.یو، سوختگی و نوزادان، ارتوپدی، اورولوژی، قلب و آنژیوگرافی، بیماریهای قلب اطفال، جراحی قلب باز، پوست، زنان، گوش، چشم، سی.تی.اسکن، ام.آر.آی، ماموگرافی، رادیولوژی و پزشکی هسته ای است.
این بیمارستان در طرح اولیه 540 تختخوابی بود اما ساخت اورژانس عدالتیان در کنار آن و انتقالش به این مرکز فضای ایجاد شده به بیمارستان افزوده و 70 تخت بیمارستانی نیز بیش از برنامه ریزی انجام شده به آن اضافه شد.
در این بیمارستان که یکی از ویژگیهای آن جذب گردشگر سلامت است علاوه بر بخشهای مراقبت های ویژه 29 اتاق عمل در نظر گرفته شده که می تواند نقش ویژه ای در درمان بیماران خراسان رضوی و دیگر شهرهای ایران و حتی کشورهای مجاور داشته باشد.
عملیات اجرایی این پروژه که سهم عمده ای در بهبود و تامین زیرساختهای درمانی خراسان دارد از سال 87 شروع شد و تا سال 92 با هزینه 275 میلیارد ریال 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشت. طی سه سال اخیر با تامین منابع مالی مورد نیاز به میزان هزار و 975 میلیارد ریال عملیات اجرایی پروژه سرعت گرفت و با تکمیل و تجهیز آن امروز توسط رئیس جمهوری بهره برداری شد.
مجموع هزینه ساخت این بیمارستان 2 هزار 250 میلیارد ریال با اشتغالزایی سه هزار نفر است. از کل هزینه این پروژه هزار و 350 میلیارد ریال صرف ساخت بنای بیمارستان و 900 میلیارد ریال دیگر نیز صرف تجهیز آن شد.
در بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع) 42 تخت در بخش های آی.سی.یو و 24 تخت در بخشهای سی. سی.یو در کنار تختهای بستری و پشتیبان ایجاد شده است.
خبرنگار: میترا عبداللهی، توحید آرش نیا **انتشاردهنده: حسین کریم زاده
7489/7489/1858
  • تایید شده
  • در 1395/12/18
  • ساعت 20:57