تاریخ : شنبه 21 اسفند 1395
کد 11978
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

توزیع خدمات عادلانه در حوزه سلامت اقدام مهم دولت تدبیر و امید

تبریز - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی گفت: توزیع خدمات عادلانه در حوزه سلامت و امکانات درمانی از جمله اقدامات مهم دولت تدبیر و امید است.
به گزارش ایرنا، سعید شبستری روز شنبه در کارگروه بیماران خاص استان افزود: با روی کار آمدن دولت یازدهم رسیدگی به مشکلات و کمبود های حوزه سلامت از اولویت های کاری دولت بوده و اقدام خوبی در این خصوص انجام شده است.
وی ادامه داد: توزیع امکانات درمانی به صورت عادلانه در سطح استان به خصوص روستاها مورد توجه جدی قرار گرفته است.
شبستری افزود: با اجرای طرح پزشکان مقیم در بیمارستان ها اکنون پزشکان متخصص به صورت شبانه روزی در بیمارستان ها حضور دارند.
وی با اشاره به مشکلات داروهای بیماران خاص و سرطانی گفت: با روی کار امدن دولت تدبیر و امید، داروهای بیماران خاص و سرطانی هم که بسیار گران قیمت بود تحت پوشش بیمه قرار گرفت و مراکز شیمی درمانی دولتی نیز افزایش یافته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: داروهای بیمارن ام اس که گذشته از خارج کشور تامین می شد اکنون در داخل کشور تولید می شود.
وی اضافه کرد: سازمان های بیمه گر، دانشگاه علوم پزشکی و مراکز خدمت رسان باید دست به دست هم دهند و در جهت رفع مشکلات بیماران خاص بیش از پیش تلاش کنند.
شبستری گفت: بعداز استقرار دولت تدبیر و امید کارهای وسیعی در جهت خدمت رسانی به بیماران خاص انجام شده که از جمله انها می توان به تامین داروها، وسایل کمک توان بخشی و تجهیزات پزشکی لازم جهت درمان بیماران خاص اشاره کرد.
وی افزود: اداره کل ورزش و جوانان استان جهت مشارکت با انجمن های بیماران خاص اعلام آمادگی کرده تا سالن های ورزشی رایگان در اختیار بیماران قرار دهد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: سازمان های بیمه گر جهت پرداخت مطالبات برخی از مراکز توزیع کننده دارویی در اولویت قرار دهند.
وی با اشاره به اقدام انجام شده گفت: اکنون کسی در بخش دیالیز پشت نوبت قرار ندارد و با اقدام پیشگیرانه ای که انجام شده تعداد بیماران تالاسمی در استان نسبت به سال 1392 ثابت مانده است.
خبرنگار: مینا بازگشا ** انتشار:محمد رستگار
6120/6183
  • تایید شده
  • در 1395/12/21
  • ساعت 15:26