تاریخ : شنبه 18 دي 1395
کد 1265
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی:

توزیع شیر فله ای در قزوین ممنوع شد

قزوین - ایرنا - رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و موادغذایی دامپزشکی قزوین توزیع شیر فله ای را ممنوع اعلام و افزود: عرضه کنندگان شیر فله در این شهرستان مجوز دامپزشکی ندارند.
به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قزوین، دکتر راول غلامپور اقدامی اضافه کرد: مراکز ماست بندی به دلیل مشخص نبودن محل تامین شیر و نبودن نظارت دامپزشکی بر فعالیت آنها، مجاز به فروش شیر فله نیستند.
وی اضافه کرد: در 9 ماهه نخست امسال 225 مورد نمونه برداری از 47 گاوداری صنعتی، 63 واحد دامداری سنتی و خودروی حمل شیر و 25 مرکز جمع آوری شیر انجام شده که بر روی آنها آزمایش های (T.Cو S.C.C)، آنالیز و تقلب های مرتبط با شیر انجام شده است.
وی یادآور شد: کارشناسان دامپزشکی همچنین 140 مورد نمونه برداری برای جداسازی احتمالی عامل بیماری تب مالت در انسان(بروسلوز) انجام دادند که براساس نتایج آزمایش های به عمل آمده از 3 نمونه اخذ شده، عامل بیماری تب مالت در نمونه پنیر، کره و شیر خام جدا شد.
اقدمی در پایان با اشاره به اینکه مراکز ماست بندی به دلیل مشخص نبودن محل تامین شیر و نبودن نظارت دامپزشکی بر فعالیت آنها، از این پس مجاز به فروش شیر فله نیستند، یادآور شد: عرضه کنندگان شیر فله در مغازه های لبنیاتی سطح شهر مجوز دامپزشکی را نداشته و به شهروندان توصیه می شود از خرید و مصرف شیرفله خودداری کنند زیرا این نوع شیر قبل از مصرف باید جوشانده شود و در این صورت ارزش غذایی آن به شدت کاهش خواهد یافت.
7390/8054* خبرنگار: گیتی سیمیاری** انتشار دهنده: رضا اسدی
  • تایید شده
  • در 1395/10/18
  • ساعت 12:49