تاریخ : دوشنبه 30 اسفند 1395
کد 12780
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

انجام روزانه 100 ماموریت توسط پایگاه فوریت های پزشکی همدان

همدان- ایرنا - رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان همدان گفت: 51 پایگاه فوریت های پزشکی در استان همدان برای ارایه خدمات به شهروندان و مسافران در طرح عملیاتی امداد نوروزی فعالیت دارند که روزانه 100 عملیالت انجام می دهند.
دکتر حبیب معصومی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی همدان در طرح نوروزی ماموریتهای خود را در چهار محور بهداشت، پیش بیمارستانی، دارو و غذا و اورژانس بیمارستانها دنبال می کند.
وی بیان کرد: در حوزه پیش بیمارستانی که مسئولیت آن با مرکز اورژانس است 51 پایگاه فوریت های پزشکی استان همدان به مسافران خدمات ارائه می دهند.
وی افزود: این مراکز شامل 20 پایگاه شهری، 30 پایگاه جاده ای و یک اورژانس هوایی است که علاوه بر طرح نوروزی در طول سال فعال هستند.
رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان همدان اظهار کرد: 350 نیروی انسانی، یکصد دستگاه خودرو آمبولانس که 60 مورد از آنها خودروهای مدل سال 95 است و یکدستگاه اتوبوس آمبولانس در طرح نوروزی مشارکت دارند.
معصومی اضافه کرد: همچنین 10 نقطه از ورودی و خروجی شهرها کانکس های قرار داده شده که نیروهای مستقر در این کانکس ها داروهای ضروری به همراه بروشور حاوی موارد آموزشی را توزیع می کنند.
وی بیان کرد: تیم های مستقر در پایگاه های امداد جاده ای روزی هفت ساعت در 2 نوبت صبح و بعد از ظهر در حاشیه جاده ها مستقر شده تا ضمن ایجاد امنیت خاطر برای مسافران عبوری در کاهش میزان سوانح جاده ای سهمی باشند.
رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان همدان افزود: تیم های اورژانس از ابتدای طرح نوروزی تاکنون روزانه یکصد ماموریت انجام دادند که مهمترین آنها امدادرسانی به 9 مصدوم یک سانحه رانندگی بوده است.
وی اضافه کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته اورژانس، پزشک های متخصص مقیم در بخش اورژانس، بیمارستان های دانشگاهی و داروخانه های شبانه روزی، به صورت 24 ساعته فعال هستند.
طرح نوروزی اورژانس از 25 اسفندماه سالجاری آغاز و تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه دارد.
7526/6993
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشار: اکبر بهاروند
  • تایید شده
  • در 1395/12/30
  • ساعت 15:8