تاریخ : پنجشنبه 3 فروردين 1396
کد 12876
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

انجام 918 ماموریت توسط پایگاه فوریت های پزشکی همدان

همدان- ایرنا - رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان همدان گفت: در هشت روز گذشته و همزمان با اجرای طرح نوروزی، 918 ماموریت توسط پایگاه فوریت های پزشکی این استان انجام شده است.
دکتر حبیب معصومی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: به طور میانگین روزانه 114 ماموریت از سوی نیروهای فوریت پزشکی در سطح جاده ای و درون شهری همدان در هشت روز اخیر انجام شده که 675 مورد شهری، 212 مورد جاده ای و 30 مورد نیز بین مراکز بوده است.
وی اضافه کرد: انجام ماموریت ها از زمان تماس با 115 تا رسیدن بر بالین حادثه دیده در داخل شهرها 5.65 صدم دقیقه و در خارج از شهرها 6.66 صدم دقیقه بوده است.
معصومی در ادامه گفت: در هشت روز گذشته پنج فوتی و 18 مسمویت ناشی از نشت گاز مونوکسید کربن در سطح استان همدان داشته ایم.
وی با اشاره به آمادگی کامل نیروهای فوریت پزشکی همدان در امدادرسانی جاده ای و درون شهری گفت: پایگاه فوریت های پزشکی در استان همدان برای ارایه خدمات به شهروندان و مسافران در طرح عملیاتی امداد نوروزی فعالیت دارند.
وی با اشاره به فعالیت 10 ایستگاه سلامت در سطح استان گفت: 272 تن در هشت روز گذشته با مراجعه به این چادرها نسبت به تجویز دارو و سایر آزمایش هایی نظیر فشار خون و قند خون بهره مند شدند.
وی یادآور شد: در این ایستگاه ها توزیع دارو با تشخیص کارشناسان و نیز خدمات اورژانسی شامل تست قند خون ، فشار خون و سایر موارد ضروری انجام خواهد شد.
طرح نوروزی فوریت های پزشکی استان همدان تا پانزدهم فروردین ماه آینده ادامه خواهد داشت.
350 تن نیروی انسانی امدادگر، پزشک و پرستار در راستای خدمت ‎رسانی به مسافران نوروزی در این پایگاه‎ها مستقر هستند.
همچنین یکصد دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک آمبولانس اتاق عمل در سطح استان همدان نیز مستقر شده اند.
اخبار مهم خبرگزاری ایرنا کشور و استان همدان را به طور شبانه روزی از کانال خبری تلگرام ' اخبار ایرنا همدان ' به نشانی @irnahamadan دریافت کنید.
7520/6993
خبرنگار: میثم ناصرنژاد** انتشار:اکبر بهاروند
  • تایید شده
  • در 1396/01/03
  • ساعت 17:11