تاریخ : چهارشنبه 15 دي 1395
کد 13
منبع : نسیم آنلاین مشاهده خبر در سایت منبع

با ۱۰۶ رأی منفی نمایندگان صورت گرفت

مجلس با انتقال شورایعالی بیمه سلامت از وزارت کار به وزارت بهداشت مخالفت کرد

نمایندگان مجلس با ۱۰۶ رأی منفی با پیشنهاد تاجگردون مبنی بر انتقال شورایعالی بیمه سلامت از وزارت کار به وزارت بهداشت مخالفت کردند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) پارلمان و در ادامه رسیدگی به بخش 14 لایحه برنامه ششم توسعه با موضوع «سلامت، بیمه، سلامت و زنان و خانواده»، با پیشنهاد غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه پارلمان مبنی بر انتقال شورایعالی بیمه سلامت از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مخالفت کردند.

در جریان بررسی این پیشنهاد، مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس به عنوان موافق این پیشنهاد در صحن علنی صحبت کرد و سپس محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به عنوان نماینده دولت در مخالفت با این پیشنهاد به سخنرانی پرداخت.

در متن این پیشنهاد آمده بود: از زمان ابلاغ این قانون، شورایعالی بیمه سلامت و دبیرخانه آن از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتزع و به وزارت بهداشت، درمان و آموش پزشکی منتقل می‌شوند. ارکان، ترکیب، وظایف، اختیارات و مسئولیت‌های شورایعالی بیمه سلامت به موجب آیین‌نامه‌ای است که به پیشنهاد تولیت نظام سلامت به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

وکلای ملت با 121 رأی موافق، 106 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از 263 نماینده حاضر در صحن علنی، با این پیشنهاد مخالفت کردند.

  • تایید شده
  • در 1395/10/15
  • ساعت 9:37