تاریخ : شنبه 18 دي 1395
کد 1381
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

اخبار کوتاه استان قم

پذیرش بیمار در بیمارستان فرقانی قم آغاز شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم از پذیرش بیمار در بیمارستان فرقانی قم در آستانه سالروز ۱۹ دی‌ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، محمدرضا مظفری با اشاره به تکمیل و تجهیز بیمارستان فرقانی قم اظهار داشت: خوشبختانه این بیمارستان بعد از 20 سال با عنایت دولت و همت دانشگاه علوم پزشکی قم به اتمام رسید تا افتخاری برای استان قم باشد.

وی بیان کرد: هم‌زمان با اتمام ساخت این بیمارستان تجهیزات بیمارستانی نیز نصب شد و این بیمارستان در 350 تخت و با 9 طبقه توسط وزیر بهداشت افتتاح و آماده ارائه خدمات به مردم شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: این پروژه مراحل تست را پشت سر گذاشته و گازهای طبی تست و هیچ‌گونه نشتی در طبقات و اتاق‌ها وجود نداشته است. همچنین سیستم هوشمند بیمارستان و هواسازها نیز تست نهایی شده و امیدواریم بهترین خدمات را به همشهریان و مردم ارائه کنیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: نیروی موردنیاز این بیمارستان نیز طی برگزاری آزمون از طریق سایت سنجش مشخص‌شده که در حال جذب هستند.

توقیف خودروی پژو 206 با 43 میلیون ریال خلافی

رئیس پلیس‌راه استان قم اظهار داشت: تیم‌های گشت پلیس‌راه استان حین گشت زنی در محورهای مواصلاتی استان، یک دستگاه خودرو پژو 206 را به علت تخطی از قانون و سرعت غیرمجاز توقیف کردند.

اردشیر جمشیدی راد افزود: در استعلام به‌عمل‌آمده مشخص شد خودروی مذکور دارای خلافی 43 میلیون ریال در سیستم اجراییات است که برای سیر مراحل قانونی به پارکینگ انتقال یافت.

وی با تأکید بر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و برخورد با متخلفان به‌خصوص افرادی که مخل نظم اجتماعی جامعه و تخطی از قانون را انجام می‌دهند، بیان کرد: قانون برای همه است و پلیس با افرادی که قصد برهم زدن نظم و امنیت اجتماعی را دارند، برخورد قاطع می‌کند.

اجرای مانور آتش‌نشانی در شهرک صنعتی شکوهیه

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم اظهار داشت: در راستای تقویت روحیه آمادگی و همچنین ارتقاء سطح عملیاتی نیروهای انسانی، مانور آتش‌نشانی شهرک صنعتی شکوهیه در غالب حریق واحدهای صنعتی، نشت مواد سمی و اشتعال‌زا، هم‌افزایی عوامل آتش‌نشانی با همیاران آتش‌نشان واحدهای صنعتی، محبوسی افراد داخل واحد و امداد و نجات برگزار شد.

امیرطیبی نژاد بابیان اینکه سعی شده است با برگزاری دوره‌های منظم آموزشی و مانور، قدرت عملیاتی عوامل آتش‌نشانی حفظ و افزایش یابد تصریح کرد: با توجه به اینکه هر واحد صنعتی برای خود گروه امدادی و عوامل همیار آتش‌نشان دارد لازم است در شرایط عادی بین عوامل آتش‌نشانی شهرک و همیاران واحدها تعامل و آموزش‌های ضروری انجام شود تا در صورت وقوع حادثه بتواند کارایی‌ها را افزایش داد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم در ادامه برگزاری دوره‌های آموزشی برای نمایندگان واحدهای تولیدی و همچنین عوامل آتش‌نشانی شهرک‌های صنعتی را مدنظر قرار داد و بیان کرد: در کنار برنامه‌های آموزشی لازم است واحدهای صنعتی، خود نسبت به ارتقاء سطح ایمنی ساختمان‌های خود اقدام کرده و ضوابط ایمنی ابلاغ‌شده توسط شرکت شهرک‌های صنعتی را رعایت کنند.

وی با اشاره به حوادث رخ‌داده طی سال‌های اخیر تأکید کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که ما در بحث حوادث و حریق با آن روبه‌رو هستیم و در بسیاری از اوقات سبب می‌شود اطفاء و ایمن‌سازی حوادث را با کندی و سختی روبه‌رو کند، ساخت‌وسازهای غیرقانونی در حریم پنج‌متر واحدهای صنعتی است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم در پایان از واحدهای صنعتی خواست با همکاری و مساعدت با مدیریت Hse شرکت شهرک‌های صنعتی و کارشناسان فنی در احداث و ایمن‌سازی واحد خود از بروز هرگونه حادثه تلخ در آینده جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/18
  • ساعت 12:11