تاریخ : جمعه 18 فروردين 1396
کد 14362
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

وزیر بهداشت برای رسیدگی به وضعیت زلزله زدگان عازم خراسان رضوی شد

مشهد - ایرنا - هیاتی به ریاست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نمایندگی از رئیس جمهوری و برای رسیدگی به روند امداد رسانی به خسارت دیدگان زلزله در خراسان رضوی عازم این استان شد.
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رییس جمهوری، دکتر حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس بنیاد مسکن و معاونان وزارتخانه های راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم اکنون در خراسان رضوی هستند.
طبق گزارش ها، زلزله 6 ریشتری روز چهارشنبه در خراسان رضوی به 67 روستا در شهرستان های مشهد، فریمان، تربت جام و سرخس بین 20 تا 70 درصد خسارت وارد کرد و 40 مصدوم و یک کشته برجای گذاشت.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری بلافاصله در پی وقوع این زلزله ضمن گفت وگو با علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی در جریان گزارش دقیق حادثه و ابعاد و گستره خسارات آن قرار گرفت.
رئیس جمهوری در تماس تلفنی استاندار خراسان رضوی و شنیدن گزارش عملکرد دستگاههای مختلف امدادی، دستور داد تا تمام اقدامات لازم و فوری برای رسیدگی به حادثه دیدگان، مصدومان و خسارات وارده از سوی دستگاههای مسوول انجام پذیرد.
دکتر روحانی همچنین دستور داد تا در این راستا و در صورت لزوم از امکانات استانهای همجوار استفاده شود.
بدنبال دستورات و تاکیدات رئیس جمهوری، استاندار خراسان رضوی اعلام کرد که با تصمیمات اتخاذ شده در وزارت راه و شهرسازی، با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بانکها، تسهیلات لازم برای بازسازی یکهزار و 500 واحد روستایی خسارت دیده از زلزله 6 ریشتری در این استان تامین شد.
علیرضا رشیدیان افزود: کار بازسازی خانه های آسیب دیده از زلزله بلافاصله آغاز می شود و تا قبل از آغاز زمستان به اتمام می رسد.
خبرنگار:مریم انجیدنی**انتشار دهنده:شاهین فرشاد
3027/507
  • تایید شده
  • در 1396/01/18
  • ساعت 15:8