تاریخ : جمعه 25 فروردين 1396
کد 15141
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

مصدومیت شیرخوار 9 ماهه در طالقان بالگرد اورژانس را به پرواز درآورد

کرج - ایرنا- رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز اعلام کرد که برای انتقال سریع یک کودک شیرخوار در شهرستان طالقان به بیمارستان بالگرد این مرکز به پرواز درآمد.
دکتر مهرداد بابایی شامگاه پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت : این شیرخوار براثر سقوط از ارتفاع دچارضربه مغزی و کاهش هوشیاری شده بود که برای انتقال سریع وی به بیمارستان امداد هوایی را به کار گرفتیم .
وی گفت: این حادثه روز پنجشنبه در طالقان رخ داد که با درخواست درمانگاه مرکزی شهرستان طالقان از مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی البرز، بلافاصله بالگرد پایگاه هوایی اورژانس 115 البرز به سمت شهرستان طالقان پرواز کرد و مصدوم را که شیرخوار پسر 9 ماهه ای بود در کمترین زمان ممکن، ضمن ارائه خدمات درمانی ویژه به بیمارستان شهید مدنی کرج انتقال یافت.
مرکز فوریت های پزشکی استان البرز از اواخر سال گذشته به یک فروند بالگرد امدادی مجهز شده که نقش موثری در انتقال مصدومان و بیماران ویژه داشته است.
در روزهای پایانی سال گذشته یک کارگر کارخانه حین کاربازوی خود را از دست داد که با انتقال سریع وی توسط امداد هوایی به بیمارستان تامین اجتماعی کرج ، پزشکان توانستند بازوی قطع شده را با موفقیت پیوند بزنند.
شهرستان طالقان در 70 کیلومتری شمال غربی کرج مرکز استان البرز قرار دارد.
7410/ 6155خبرنگار: مژگان السادات سجادی** انتشار دهنده : محمد عزیزپور
  • تایید شده
  • در 1396/01/25
  • ساعت 4:28