تاریخ : شنبه 18 دي 1395
کد 1565
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

محله الرفاق در ساحل چپ موصل آزاد شد/ نیروهای عراقی به کرانه دجله رسیدند

نیروهای عراقی در ادامه پیشروی های خود در ساحل چپ موصل، یک محله دیگر را از لوث تروریست‌های داعشی آزاد کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم عراق محله الرفاق در ساحل چپ موصل را از لوث تروریست‌های داعشی آزاد کردند.

عبدالامیر یارالله فرمانده عملیات قادمون یا نینوی (نینوا ما داریم می‌آییم) گفت که نیروهای مبارزه با تروریسم محله الرفاق در ساحل چپ موصل را آزاد کرده و پرچم عراق را بر فراز ساختمان‌های این محله به اهتزاز در آوردند.

نیروهای پلیس فدرال عراق همچنین تروریست‌های داعشی را در مثلث جنوبی ساحل چپ موصل به محاصره خود در آوردند.

پلیس فدرال عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که یگان‌های تیپ پنجم پلیس فدرال و نیروهای واکنش سریع، پاکسازی محله الوحده و بیمارستان السلام، بیمارستان الشفاء و دانشکده پزشکی را کامل کرده و به کرانه رود دجله رسیدند و تروریست‌های داعشی را در مثلث جنوبی ساحل چپ موصل محاصره کردند.

مرحله دوم عملیات آزادسازی موصل با هدف پاکسازی ساحل چپ شهر موصل از پنجشنبه نهم دی ماه آغاز شده است و نیروهای عراقی از آن زمان تاکنون چندین محله را آزاد کرده و ده‌ها تروریست داعشی را به هلاکت رسانده‌اند.

عملیات آزادسازی نینوا از 26 مهر ماه به‌دستور حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق آغاز شده است و از آن زمان تاکنون نیروهای عراقی اعم از نیروهای ارتش، پلیس فدرال و داوطلب مردمی و پیشمرگه صدها کیلومترمربع و ده‌ها محله در استان نینوا را از چنگ تروریست‌های داعشی آزاد کرده‌اند.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/18
  • ساعت 16:2