تاریخ : پنجشنبه 31 فروردين 1396
کد 15851
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

قائم وزیر بهداشت: مشارکت مردم محور اصلی توسعه سلامت است

یزد - ایرنا - قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت های اجتماعی با بیان اینکه مشارکت مردم محور اصلی توسعه سلامت است گفت: اگر مدیریت سلامت بتواند زمینه مشارکت مردم را ایجاد کند به بزرگترین موفقیت دست یافته است.
به گزارش ایرنا محمد هادی ایازی روز پنجشنبه در نخستین مجمع استانی سلامت در یزد افزود: رویکرد سلامت محور به معنی استفاده از ظرفیت های مختلف در حوزه سلامت است که این امر با مشارکت مردمی امکانپذیر است.
وی اظهار کرد: استان یزد با توجه به سابقه دیرینه مطلوب در حوزه بهداشت و درمان، استان پیشگام در تشکیل نخستین مجمع استانی سلامت است و تاکنون اقدامات فوق العاده تاثیرگذار توسط مجمع استانی سلامت یزد انجام شده است.
وی ضمن قدردانی از تلاشهای دست اندرکاران و متولیان سلامت استان در تشکیل نخستین مجمع استانی سلامت بر ضرورت تشکیل مجمع شهرستانی سلامت با حضور فرمانداران و مدیران شهرستانهای استان تاکید کرد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد هم گفت: در حال حاضر در ٣٤٩ نقطه استان، خدمات فعال بهداشتی و درمانی به مردم ارائه می شود.
محمد حسن لطفی افزود: با راه اندازی سامانه یکپارچه بهداشتی و تشکیل پرونده الکترونیک، تاکنون اطلاعات بیش از ٤٥ درصد جمعیت استان یزد جمع آوری و ثبت شده است.
وی تصریح کرد: در حوزه درمانی، تعداد ١٤ بیمارستان در بخش دانشگاهی با برخورداری از 2 هزار و ١٠٠ پرستار و ٤١٧ پزشک متخصص و هفت بیمارستان در بخش خصوصی فعالیت می کنند.
لطفی افزود: در حال حاضر تعداد 2 هزار و ٥٧٢ تخت بیمارستانی فعال در استان وجود دارد که ٦٢ درصد مربوط به بخش دولتی و ٣٨ درصد به بخش خصوصی تعلق دارد .
هم اکنون در یزد 12 بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی و هفت بیمارستان غیردانشگاهی فعالیت می‌کنند که بیشتر بیماران آن بویژه در بخش بستری از استان های جنوب و جنوب شرق کشور می باشد.
مجمع ملی سلامت با هدف افزایش مشارکت بخش‌های مختلف دولتی و غیر دولتی تشکیل شده است و اعضای شورای سلامت کشور، اعضای شورای سلامت استان‌ها، انجمن های علمی و خیریه‌های حوزه سلامت درنشست های این مجمع حضور دارند و سیاست‌های سلامت هر سال در این مجمع سالانه اعلام می‌شود.
2088/ 5054 خبرنگار: کبری دانشی دهج ** انتشار: بهنام احمدی *
irnayazdd@
  • تایید شده
  • در 1396/01/31
  • ساعت 23:9