تاریخ : جمعه 1 ارديبهشت 1396
کد 15902
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

وزیر بهداشت: برای سلامتی، ورزش باید به عنوان فرهنگ نهادینه شود

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که نزدیک به 50 درصد مردم اضافه وزن، کبد چرب، دیابت و فشار خون دارند و درمان اصلی همه آنها پیاده روی و ورزش است، بر ضرورت نهادینه شدن فرهنگ ورزش تاکید کرد.
به گزارش روز جمعه ایرنا از وبدا، سید حسن هاشمی همزمان با اولین روز از هفته سلامت و در حاشیه همایش پیاده روی خانوادگی در تهران افزود: برای داشتن طول عمر بیشتر و زندگی سالم تر باید تحرک فیزیکی و ورزش را در اولویت قرار دهیم.
وی ضمن تاکید بر اهمیت ورزش در میانسالی، گفت: ورزش و تحرک فیزیکی در سنین کودکی نیز تاثیر بسیاری در سلامت جسم‌ و روح دارد و باید برای انجام ورزش و فعالیت های فیزیکی، تنبلی را کنار بگذاریم.
وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت توجه مردم به سلامت خود افزود: باید به پیشگیری اهمیت زیادی داد و مردم نباید فکر کنند که ابتلا به بیماری فقط برای دیگران اتفاق می افتد و باید توجه داشت افرادی که به پیشگیری اهمیت می دهند کمتر و دیرتر به بیماری مبتلا می شوند.
دکتر هاشمی با بیان اینکه طول عمر ایرانیان به طور میانگین 76-77 سال است، گفت: متاسفانه ایرانیان 10تا 12 سال پایانی عمر خود را همراه با دردهای استخوانی، کمردرد، زانودرد و به نوعی با معلولیت سپری می کنند.

**ورزش باید از سوی والدین دانش آموزان به عنوان یک فرهنگ، نهادینه شود
وزیر بهداشت تاکید کرد: ورزش باید از سوی والدین دانش آموزان بعنوان یک فرهنگ، نهادینه شود و کودکان‌ باید ورزش را به عنوان بخشی از سبک زندگی خود بیاموزند.
هاشمی با تاکید بر اینکه دانش آموزان باید روزانه 20 دقیقه ورزش کنند افزود: البته کودکان در این‌سنین جنب و جوش خوبی دارند که این به سلامت آنها نیز کمک می کند.
وزیر بهداشت با بیان این که سازمان‌جهانی بهداشت موضوع شعار امسال روز جهانی بهداشت را سلامت روان اعلام کرده است، افزود: با ورزش و فعالیت فیزیکی می توان علاوه بر تامین سلامت جسم به سلامت روح و روان ‌نیز کمک کرد.
اجتمام/1193**تنظیم:حسن حیدری* انتشار: زهره محتشمی پور
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej
  • تایید شده
  • در 1396/02/01
  • ساعت 16:2