تاریخ : چهارشنبه 6 ارديبهشت 1396
کد 16448
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

مدیرکل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت خبر داد

انتشار کتاب های استاندارد فضاهای آموزشی، خدماتی و رفاهی وزارت بهداشت

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی گفت: کتب استاندارد فضاهای آموزشی , خدماتی و رفاهی وزارت بهداشت در راستای تکمیل استانداردهای فضاهای حوزه سلامت در قالب مجموعه کتب استاندارد برنامه ریزی و طراحی فضاهای آموزشی و کمک آموزشی چاپ شد.
امیر ساکی، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا گفت: صرفه جویی و بهینه سازی هزینه ها در مرحله اجرا و بهره برداری از طریق استانداردسازی طراحی فضاها و سیستم های تاسیساتی موضوع بسیار مهمی است به طوری که تاکنون 13 جلد کتاب در این مجموعه با عنوان 'استاندارد برنامه ریزی و طراحی بیمارستان ایمن' تدوین شده و در اختیار دانشگاه ها، مشاوران و پیمانکاران طرح های عمرانی وزارت بهداشت قرار گرفته است.
مدیرکل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت، بهره مندی بیشتر از فضا و ارتقای بازده را از جمله اهداف تدوین این کتاب ها برشمرد و اظهار داشت: در ادامه تدوین و تکمیل استانداردهای فضاهای حوزه سلامت در قالب مجموعه کتب استاندارد برنامه ریزی و طراحی فضاهای آموزشی و کمک آموزشی پس از چاپ اولین و دومین جلد با عناوین دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی، در حال حاضر مجلدات سه تا پنج این مجموعه با عناوین دانشکده های بهداشت، پرستاری و مامایی و پیراپزشکی در مرحله چاپ قرار دارد.
ساکی ادامه داد: این کتاب ها به زودی در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، مشاوران دانشگاه ها، ارگان های ناظر و دیگر متقاضیان قرار خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: در این کتب تلاش شده است تا ضمن رعایت استانداردهای معتبر بین المللی با توجه ویژه به مسائل فرهنگی و بومی برای تامین فضایی مطلوب در افزایش سطح کیفی آموزش، گام های موثری برداشته شود و به عنوان راهنما و ابزاری واحد در طراحی، نظارت، اجرا و نگهداشت آنها مورد استفاده قرار گیرد.
به گفته وی، تدوین استانداردهای خوابگاه های دانشجویی، سالن های ورزشی و سلف سرویس در حوزه های رفاهی و خدماتی نیز انجام شده است که پس از طی مراحل نهایی به زودی چاپ می شوند.
اجتمام ** 3063 **1569
خبرنگار: افشین شاعری ** انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej
  • تایید شده
  • در 1396/02/06
  • ساعت 15:45