تاریخ : شنبه 18 دي 1395
کد 1713
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک:

۱۸ دستگاه آمبولانس امداد جاده‌ای و شهری در استان مرکزی توزیع می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: امروز خوشبختانه ۱۸ دستگاه آمبولانس اسپرینتر بنز میان شهرستان‌های استان مرکزی توزیع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حسن طاهراحمدی عصر امروز در مراسم رونمایی از 18 دستگاه آمبولانس امداد جاده‌ای و شهری که در محل علوم پزشکی اراک برگزار شد با اشاره به طرح توزیع آمبولانس‌های امدادی اظهار داشت: در ادامه طرح بزرگ تحول نظام سلامت، یکی از اقدامات اساسی که دولت یازدهم در سراسر کشور انجام داد، خرید آمبولانس برای فوریت‌های سراسر کشور بود که حدود یک هزار و 200 دستگاه آمبولانس توزیع شد و سهم استان مرکزی از آن حدود 34 دستگاه بوده که 16 دستگاه آن را قبلا میان شهرستان‌ها و مراکز فوریت‌ها توزیع کرده‌ایم و امروز خوشبختانه 18 دستگاه آمبولانس اسپرینتر بنز توزیع می‌شود.

وی افزود: همچنین قرار است علاوه بر این یک هزار و 200 دستگاه توزیع شده، 800 دستگاه دیگر در آینده نزدیک در کشور توزیع شود که از لحاظ مبلغی هر کدام از این دستگاه‌ها با ارز دولتی حدود 320 میلیون تومان و با ارز غیردولتی حدود 800 میلیون تومان قیمت دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد: مجموع این آمبولانس‌ها حدود 24 میلیارد تومان برای دولت هزینه به‌همراه داشته‌ است که طرح بسیار خوبی برای تجهیز ناوگان آمبولانسی مراکز فوریت‌ها است.

طاهراحمدی بیان کرد: این آمبولانس‌ها امروز بین شهرستان‌های استان توزیع می‌شوند که حدود هفت دستگاه آن به منظور شهرستان اراک و مابقی آنها برای سایر شهرستان‌ها است که در اسرع وقت مراکز فوریت‌ها و ناوگان فوریت‌های استان به روز می‌شود.

وی ادامه داد: امیدواریم که این طرح سبب ارائه خدمات بهتر به همشهریان و هم‌استانی‌ها باشد و مشکلی در زمینه فوریت‌های پزشکی نداشته باشیم و در راستای رضایت صد درصدی مردم استان حرکت کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک عنوان کرد: نوسازی و تجهیز ناوگان فوریت‌های پزشکی یکی از موارد مهم در پیشبرد اقدامات فوریتی و پزشکی است که خوشبختانه امروز شاهد تجهیز این ناوگان هستیم.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/18
  • ساعت 17:36