تاریخ : شنبه 18 دي 1395
کد 1728
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

اخبار کوتاه استان هرمزگان

فضای مناسب‌تری برای اورژانس بیمارستان نیاپور بندرخمیر فراهم شود‌

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خواستار ایجاد فضای مناسب‌تر برای اورژانس بیمارستان نیاپور بندرخمیر شد و گفت: گسترش فضای اورژانس این بیمارستان در اولویت کاری قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، سید حسین داودی به همراه معاونین بهداشتی، درمان و توسعه دانشگاه به صورت سرزده از مراکز بهداشتی و درمانی بندر پل و بیمارستان نیاپور شهرستان بندرخمیر بازدید کرد.

وی با حضور در مرکز بهداشتی و درمانی بندر پل و بررسی نحوه خدمات رسانی به مردم منطقه اظهار داشت: مسافران زیادی شبانه‌روز از این منطقه برای سفر به جزیره قشم عبور می‌کنند و به همین لحاظ کیفیت خدمات در این مرکز برای ما از اولویت زیادی برخوردار است و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا خدمت‌رسانی با حساسیت بیشتری ارائه شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این سفر، دستور تجهیز پانسیون پزشک مستقر در مرکز بهداشتی و درمانی بندر پل را صادر کرد.

داودی در بازدید از بیمارستان نیاپور بندر خمیر از مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرخمیر خواست تا گسترش فضای اورژانس بیمارستان را در اولویت کاری خود قرار دهد.

با دستور رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، ایجاد فضای مناسب‌تر برای اورژانس بیمارستان نیاپور بندر خمیر بعد از طراحی نقشه و بررسی‌های مهندسی به زودی آغاز می‌شود.

شرح وظایف مشاغل بیمارستانی مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت

نشست سه روزه کارگروه بازنگری وظایف و اختیارات مشاغل بیمارستانی با حضور علی‌اکبر عابدی و بهرام محقق از معاونین مرکز توسعه مدیریت و تحول اداری وزارت بهداشت و نمایندگان مهندسی مشاغل و سازمان مرکز توسعه و دانشگاه های علوم پزشکی کشور در بندرعباس، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار شد.

کاووس دیندارلو معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهارداشت: طراحی و بروز رسانی مشاغل متناسب با نیازها و الزامات سازمان با هدف شفاف سازی نقش و وظایف متصدیان شاغل و تعیین حدود و اختیارات آنان است.

وی با اشاره به اهمیت پاسخگویی در ارتقاء بهره‌وری بیان‌داشت: پاسخگویی یکی از ابزارهای مهم جهت ارتقای بهره‌وری سلامت اداری است، از اهداف این نشست تصمیم‌گیری در خصوص چگونگی جمع‌آوری شرح وظایف مشاغل بیمارستانی بود.

گفتنی است، نمایندگان مهندسی مشاغل و سازمان مرکز توسعه دانشگاه‌های علوم پزشکی تبریز، همدان، هرمزگان، مشهد، بوشهر، تهران، اهواز، زنجان، بیرجند، کرمان، اصفهان، شیراز و مازندران در این نشست سه روزه حضور داشتند.

آزمون جامع بهورزی در بندرلنگه برگزار شد

امیرحسین قندیل از برگزاری آزمون جامع بهورزان شهرستان بندرلنگه با حضور بهورزان خانه‌های بهداشت این شهرستان برگزار شد و اظهارداشت: با توجه به نیاز سنجی و لزوم اجرای برنامه‌های آموزشی، 65 بهورز در این آزمون جامع شرکت کردند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرلنگه گفت: آزمون جامع ویژه بهورزی به صورت سالانه جهت سنجش میزان اطلاعات بهداشتی بهورزان و برنامه‌ریزی جهت تشکیل کلاس‌های بازآموزی به صورت استانی برگزار می‌شود.

188 هزار و 936 کودک زیر پنج سال واکسینه می‌شوند

غلامعلی جاودان با اشاره به اجرای طرح پولیو برای کودکان زیر پنج سال در استان اظهارداشت: حفظ دستاوردهای برنامه ریشه‌کنی فلج اطفال در کشور ما از حساسیت ویژه برخوردار است.

وی بیان‌داشت: هر چند که تلاش‌ها برای کامل کردن برنامه ریشه‌کنی فلج اطفال در دو کشور بومی فلج اطفال یعنی افغانستان و پاکستان همچنان تداوم دارد، وضعیت اپیدمیولوژیک بیماری در جهان و منطقه تا 16 نوامبر 2016 میلادی (26 آبان سال جاری) نشان‌دهنده کاهش موارد در جهان از 56 به 32 مورد در کشورهای بومی فلج اطفال است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و رئیس مرکز بهداشت استان هرمزگان تصریح‌کرد: به دلیل وضعیت نامناسب بهداشتی و پوشش پایین ایمن سازی نیجریه نیز مجدداً همراه با افغانستان و پاکستان بومی فلج اطفال محسوب می‌شوند.

جاودان گفت: وجود مرز مشترک با دو کشور بومی فلج اطفال پاکستان و افغانستان، نشان‌دهنده خطر بالای انتشار مجدد بیماری در کشورمان است.

وی افزود: این طرح هم‌زمان در برخی از استان‌های کشور، در مرحله اول از 25 تا30 دی و مرحله دوم از 30 بهمن تا  4 اسفند امسال اجرا می‌شود و هدف از واکسیناسیون، ریشه‌کنی فلج اطفال یا بیماری پولیو است که به صورت خانه به خانه در استان هرمزگان  برگزار می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و رئیس مرکز بهداشت استان هرمزگان تصریح‌کرد: با توجه به شرایط جغرافیایی متفاوت در کشور، دانشگاه‌های کشور به مناطق گرمسیر و غیر گرمسیر تقسیم‌بندی شده است که اجرای طرح مذکور در سراسر استان هرمزگان تاریخ‌های ذکر شده است.

برگزاری سمینار سه روزه چگونگی مراقبت و برخورد با بیماران ترومایی

حمیدرضا عزیزی اظهارداشت: سمینار سه روزه به همت نظام پرستاری بندرعباس و همکاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

وی بیان‌داشت: در این سمینار، عناوین مهمی چون فوریت‌های قلبی، تروماهای شکمی و احیاء بیماران ترومایی، شوک و مسمومیت‌ها توسط اساتید دانشگاه عوم پزشکی و دانشگاه آزاد جهت کادر پرستاری بازآموزی شد.

رئیس هئیت مدیره نظام پرستاری هرمزگان، هدف از برگزاری این سمینار را ارتقای سطح دانش همکاران پرستاری و آمادگی هرچه بیشتر در برخورد با بیماران ترومایی دانست.

عزیزی افزود: درصد بالایی از مراجعین به اورژانس‌ها را بیماران ترومایی تشکیل می‌دهد که ارزیابی و تشخیص صحیح این مصدومین در جهت اقدامات مناسب، بسیار ضروری است.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/18
  • ساعت 17:44