تاریخ : شنبه 18 دي 1395
کد 1777
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

معاون وزیر اقتصاد عنوان کرد

تصفیه‌خانه فاضلاب قم؛ نمونه‌ای از دانش و توانمندی متخصصان ایرانی

معاون وزیر اقتصاد و دارایی از تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شماره دو و سه قم بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت‌های این واحدها و مسائل و چالش‌های پیش روی آن‌ها قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، به نقل از رابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، محمد خزاعی که به همراه محسن بهشتی معاون هماهنگی امور عمرانی و سید صدرالدین موسوی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار قم و جمعی دیگر از مسئولان از تصفیه‌خانه شماره سه قم بازدید کردند از این پروژه به‌عنوان نمونه‌ای از توانمندی، عشق و دانش متخصصان ایرانی در مسیر سلامت و بهداشت و جلوگیری از ضایع شدن نعمات الهی و آب‌رسانی یادکرد.

وی با اشاره به آیات و روایات و همچنین منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ارزش و اهمیت خدمت‌رسانی به مردم گفت: احداث تصفیه‌خانه فاضلاب قم نیز در راستای حفظ بهداشت و خدمت به مردم بوده و جزو باقیات‌الصالحات و از خدمات ارزنده به شمار می‌رود.

معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران با قدردانی از زحمات تمام دست‌اندرکاران ساخت این تصفیه‌خانه گفت: احداث این تصفیه‌خانه پیشرفته و مدرن موجب خرسندی است که افراد زیادی برای احداث آن تلاش کرده‌اند.

رئیس هیئت و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم نیز در این بازدید به ارائه گزارشی از وضعیت تصفیه‌خانه‌های فاضلاب قم پرداخت و اظهار داشت: تصفیه‌خانه شماره سه فاضلاب قم یکی از پیشرفته‌ترین و مجهزترین تصفیه‌خانه‌های فاضلاب ایران به شمار می‌رود که توسط متخصصان داخلی طراحی و اجراشده است.

وی بابیان اینکه این پروژه در زمان تحریم باکیفیت بسیار مناسبی اجرا شد، ابراز داشت: گرچه برخی از تجهیزات این تصفیه‌خانه باید از خارج کشور تأمین می‌شد و تحریم‌ها مانعی برای این کار به وجود آورده بود اما با حمایتی که از بخش خصوصی صورت گرفت به بهترین نحو ممکن و با سرعت این پروژه اجرا شد.

علی جان صادق پور با قدردانی از مساعدت‌های وزارت اقتصاد برای تأمین مالی این پروژه از تسهیلات بانک توسعه اسلامی ابراز داشت: تصفیه‌خانه شماره دو قم نیز نیاز به تجهیز، بازسازی و ارتقا دارد که امیدواریم بتوانیم این مهم را نیز با بهره‌گیری از تسهیلات بانک توسعه اسلامی به انجام برسانیم که در این زمینه همچنان نیازمند همکاری‌های وزارت اقتصاد هستیم.

گفتنی است در جلسه‌ای نیز با حضور صادقی استاندار قم و دکتر خزاعی معاون وزیر اقتصاد در خصوص اختصاص بخشی از باقی‌مانده تسهیلات بانک توسعه اسلامی به تجهیز، بازسازی و ارتقا تصفیه‌خانه شماره دو فاضلاب قم تصمیم‌گیری شد.

یادآور می‌شود تصفیه‌خانه شماره سه قم بااعتباری بالغ‌بر هزار میلیارد ریال و با استفاده از تسهیلات بانک توسعه اسلامی با ظرفیت 250 هزار نفر و تصفیه لجن با ظرفیت 500 هزار نفر احداث‌شده است.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/18
  • ساعت 18:47