تاریخ : شنبه 18 دي 1395
کد 1791
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

اخبار کوتاه انتظامی استان سیستان و بلوچستان

۲۴ هزار لیتر سوخت قاچاق توسط ماموران انتظامی در ایرانشهر کشف شد

کامیون حامل ۲۴ هزار لیتر سوخت قاچاق با تلاش ماموران انتظامی شهرستان ایرانشهر متوقف شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان، دوستعلی جلیلیان اظهار داشت: ماموران یگان تکاوری 109 ایرانشهر حین کنترل خودروهای عبوری در ایست و بازرسی پلیس راه بمپور به یک دستگاه تریلر کشنده مشکوک شده و برای بررسی بیشتر آن را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ایرانشهر افزود: در بازرسی دقیق از این خودرو، 24 هزار لیتر نفت- گاز قاچاق کشف شد.

وی با بیان اینکه محموله کشف شده فاقد هرگونه مجوز قانونی بود، تصریح کرد: راننده خودرو به همراه محموله قاچاق کشف شده با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

کشف داروهای قاچاق 300 میلیون ریالی در کنارک

غلام شهرکی اظهار داشت: در راستای ارتقا امنیت اجتماعی و برخورد قاطع با قاچاقچیان دارو، در پی کسب خبری مبنی بر نگهداری داروهای غیر مجاز در سطح شهرستان، ماموران پلیس امنیت عمومی رسیدگی به موضوع را به طور ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

فرمانده انتظامی شهرستان کنارک بیان داشت: ماموران پلیس امنیت عمومی با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده ، محل فعالیت اعضای یک باند توزیع کننده دارو های غیر مجاز را شناسایی کردند.

 وی تصریح کرد: ماموران در بازرسی از این محل، تعداد 4 هزار و 500 عدد انواع قرص و پودر بدنسازی غیر مجاز به ارزش 300میلیون ریال را کشف کردند.

شهرکی با اشاره به دستگیری سه متهم در این ارتباط افزود: متهمان پس از تکمیل پرونده به مراجع قضائی شد.

افزایش 53 درصدی کشفیات مواد مخدر در ایرانشهر

دوستعلی جلیلیان اظهار داشت: ماموران انتظامی این فرماندهی در راستای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و افزایش احساس امنیت در بین شهروندان با تلاش شبانه روزی خود 4 باند سارقان مسلح را در 9 ماه سال جاری منهدم کردند که آمارها بیانگر کاهش 23 درصدی سرقت ها نسبت به مدت مشابه در سال قبل است.

وی افزود: با اقدامات شبانه‌روزی ماموران انتظامی ایرانشهر در 9 ماه اول سال 95 بیش از 142 هزار عدد قرص روانگردان، 854 هزار و 500 نخ سیگار قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ایرانشهر ضمن اشاره به افزایش 9 درصدی کشف سوخت قاچاق ادامه داد: با تلاش شبانه‌روزی ماموران شهرستان در 9 ماه گذشته 849 هزار لیتر سوخت قاچاق و 35 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق کشف شده است.

وی با به اجرا در آمدن طرح های مختلف فرهنگ ترافیک که موجب کاهش 60 درصدی تصادفات منجر به فوت شد، افزود: پلیس راهور این فرماندهی ضمن برخورد با قانون‌شکنان تعداد 1867 دستگاه خودرو و 2605 دستگاه موتور سیکلت متخلف را نیز توقیف کرد.

جلیلیان خاطرنشان کرد: با اقدامات و تدابیر کاراگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی قتل های مسلحانه 48 درصد و قتل های عادی 42 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشتند.

توقیف کامیون حامل 17 رأس احشام قاچاق توسط پلیس سراوان

احسانعلی آذرپودینه اظهار داشت: مأموران یگان تکاوری 111 شهرستان سراوان هنگام گشت‌زنی‌های هدفمند در محور های فرعی "کوهک به اسفندک " به یک دستگاه کامیون مشکوک شده و خودرو را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از این خودرو 17 رأس گاو که فاقد هرگونه مجوز اداره دامپزشکی بود کشف کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش این محموله را 272 میلیون ریال برآورد کردند، اظهارداشت: متهم این احشام را به طور غیرقانونی از نوار مرزی بارگیری و قصد انتقال به داخل کشور داشته است که توسط ماموران دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان سراوان خاطرنشان کرد: با توجه به این که بسیاری از بیماری‌های خطرناک قابل سرایت به انسان و در واقع مشترک بین دام و انسان است و جابه‌جایی و نقل و انتقال این گونه احشام بدون مجوز اداره بهداشت می‌تواند سلامت شهروندان را به مخاطره بیندازد، از شهروندان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات مربوط به قاچاق را با مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع‌رسانی کنند.

پلمپ 240 واحد صنفی متخلف در سیستان و بلوچستان

علی محمدی اظهار داشت: ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی این پلیس در آذر ماه، به منظور ساماندهی واحد‌های صنفی و برخورد با صنوف متخلف، از 3600 واحد صنفی در سطح استان بازدید کردند.

رئیس پلیس امنیت عمومی سیستان و بلوچستان افزود: دراین زمینه تعداد 240 واحد صنفی به علت عدم رعایت ضوابط و مقررات پلمپ و به چندین واحد صنفی به علت نداشتن ضوابط لازم اخطار پلمپ داده شد.

وی با تأکید بر تداوم اجرای طرح های کنترلی و نظارتی ویژه اصناف تصریح کرد: قانونمندسازی اصناف یکی از مأموریت های اولویت دار مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی است.

محمدی ضمن اشاره به این که هدف از ماموریت کنترل و نظارت بر واحدهای صنفی، صرفا تامین آسایش و امنیت عمومی شهروندان و کسبه است، از کلیه شهروندان خواست که گزارشات خود را در این حوزه به شماره تلفن‌های 2182305 و 2182340 پلیس نظارت بر اماکن عمومی اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/18
  • ساعت 19:29