تاریخ : يکشنبه 31 ارديبهشت 1396
کد 18670
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

گرد وغبارآسمان بروجرد را فرا گرفت

بروجرد - ایرنا - رئیس اداره هواشناسی بروجرد گفت: پدیده گرد وغبارهم اکنون آسمان بروجرد را فرا گرفته و دید افقی دراین شهرستان ازحد استاندارد 10 کیلومتربه هفت کیلومتررسیده است.
بهروزیاراحمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا با اشاره به اینکه منشا پدیده گرد وغباردربروجرد وجود ریزگردها دراستان های جنوبی وغربی است افزود: تداوم این پدیده درشهرستان به مدت 2 روزاست که پیش بینی می شود دراین مدت دید افقی به حدود چهار کیلومتر برسد.
وی تعداد روزهای آلوده این شهرستان درسال جاری را 21 روزعنوان کرد وادامه داد: این میزان در مدت مشابه سال گذشته هفت روز بوده است.
رئیس اداره هواشناسی بروجرد اضافه کرد: دمای فعلی هوا دربروجرد 21 درجه سانتیگراد بالای صفراست که نسبت به روز گذشته درهمین ساعت 2درجه افزایش داشته است.
یاراحمدی هوای نیمه ابری همراه با پدیده گرد و غبار و وزش باد و رگبارباران پراکنده را برای آسمان بروجرد پیش بینی کرد و ادامه داد: حداقل دمای هوای امروزبروجرد 16 و حداکثر31 درجه سانتیگراد بالای صفرخواهد بود.
وی بیان کرد: هنگام بروز پدیده ریزگردها به عموم مردم به خصوص گروه های حساس مانند بیماران سرطانی، ریوی، قلبی، زنان باردار، کودکان و افراد کهنسال توصیه می شود با مصرف شیر فراوان، عدم خروج از منزل، استفاده از ماسک فیلتر دار، اجتناب از کار و ورزش سنگین عوارض ناشی از این پدیده را کاهش دهند.
بروجرد با بیش از 350 هزارتن جمعیت و یک هزارو 606 کیلومترمربع مساحت در شمال لرستان واقع شده و دومین شهرستان پرجمعیت استان است.
7273/6052 خبرنگار: آمنه صارمی** انتشاردهنده: مقداد بهاروند احمدی
  • تایید شده
  • در 1396/02/31
  • ساعت 14:4