تاریخ : دوشنبه 1 خرداد 1396
کد 18851
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

شورای پنجم مشهد متعلق به همه مردم با هر گرایش سیاسی است

مشهد - ایرنا - رئیس شورای اصلاح طلبان خراسان رضوی گفت : شورای پنجم کلانشهر مشهد که اعضای آن به تازگی انتخاب شده اند،‌ متعلق به همه مردم با هر گرایش سیاسی است.
محمد رضا حیدری روز دوشنبه درگفت وگو با خبرنگاران افزود : تمایل اعضای منتخب شورای شهر پنجم بر تعامل و تبادل نظر با همه گروه هاست ضمن آنکه بدنه کارشناسی شهرداری مورد اعتماد ماست و به نقش تاثیر گذار آنها در برنامه ها و کارشناسی ها توجه می شود.
وی عنوان کرد : حضور لیست امید در شورای پنجم پایان نگاه سیاسی به شورا و آغاز نگرش تخصصی و علمی به حل مشکلات شهری است و در این راستا گفت و گو و تفاهم رابری برای مشکلات شهری در برنامه داریم .
وی ادامه داد : توانمندسازی اقتصاد حاشیه شهر و مردم ساکن در این مناطق دردستور کار شوراست و بر این مبنا طرح های حاشیه شهر با جدیت بیش از گذشته ارزیابی و پیگیری می شود و بخشی که مطلوب است ادامه می یابد و قسمتی که نیاز به اصلاح دارد بعد از اصلاحات پیگیری می گردد.
وی اظهار کرد : بر خلاف تصورها، لیست امید در حاشیه شهر مشهد دارای رای بود که این رای در برخی حوزه ها هم قابل توجه می باشد و تلاش می کنیم در این حوزه از تمام ظرفیت های موجود در این مناطق برای توانمند سازی حاشیه استفاده شود.
وی اظهار کرد : اصلاح روابط و تعامل با دولت که در دوره گذشته دچار نقصان جدی بود اصلاح خواهد شد و به منظور بهره گیری از امکانات دولتی برای بهبود زندگی مردم تلاش می شود این تعامل را به حداکثر خود برسانیم.
وی گفت: حوزه هنر، موسیقی ، تئاتر ، سینما و ورزش قهرمانی هم مورد حمایت جدی شورای جدید خواهد بود و بر این مبنا برای آماده سازی زمینه بازگشت هنرمندان بومی به استان تلاش می شود و سعی بر این است که چهره ای مهربان تر از شهر امام مهربانی ها ارائه کنیم.
دبیر و سخنگوی منتخبان شورای پنجم شهر مشهد افزود : دیپلماسی شهری را در خدمت اقتصاد شهر قرار خواهیم داد و بر این اساس باید نیازهای زائران در حوزه های مختلف به تناسب طبقات اجتماعی آنان شناسایی و برای هر یک به صورت مجزا برنامه تدوین شود تا به ماندگاری زائر در شهر کمک کند.
وی با بیان اینکه توسعه شهری در گروی توسعه گردشگری و بویژه زیارت است، گفت : در این راستا باید بر اقتصاد زیارت تمرکز شود و در کنار آن تفریحات و گردشگری تاریخی توسعه یابد و بیش از همه زیرساخت های گردشگری تقویت شود
وی تقویت نهادهای مدنی را ضروری خواند و گفت : باید از این ظرفیت در همراهی و مشارکت و نظارت بر عملکردها استفاده شود.
وی برنامه ریزی برای بازگرداندن سرمایه گذاران به شهر و تعامل با آنان را بر مبنای بازی برد - برد از دیگر محورهای مورد توجه شورای پنجم دانست و گفت :توسعه متوازن و عدالت محور در تمامی عرصه های خدماتی ، عمرانی و فرهنگی راهبرد اساسی شوراست.
وی اظهار کرد : این شورا با توجه به آن که گفتمانی ارزشمند وریشه دار به نام 'گفتمان اصلاحات 'را به عنوان پشتوانه خود دارد تمام تلاش و توانش را به کار می بندیم که سربلند از این آزمون خارج شود .
حیدری گفت : با توجه به باور و اعتقادی که اصلاحات به نهادهای مدنی و گردش آزاد اطلاعات و شفافیت دارد از این ظرفیت در مدیریت و اداره بهتر شهر بهره خواهیم گرفت .
وی در بحث گمانه زنی هایی که در فضای مجازی در زمینه شهردار شورای پنجم مشهد می شود ، گفت : هنوز هیچ یک از اعضای شورای منتخب به این موضوع وارد نشده و فرد یا افرادی را بدین منظور مطرح نکرده است.
وی عنوان کرد : منتخبان شورای پنجم چارچوبی را بر مبنای شاخص های محوری در تعامل با بخش های کارشناسی و دانشگاهی و غیره تدوین می کند و در این چارچوب هر فرد پیشنهادی ارزیابی می شود و بهترین گزینه بدین منظور انتخاب خواهد شد.
وی تصریح کرد : قبل از شروع به کار شورا برای روشن شدن عملکردها در شورای پنجم ، بر اساس متغیرهای کمی و مشخص به مردم اعلام خواهیم کرد که شورا و شهر مشهد را در چه وضعیتی تحویل گرفتیم و دارایی ها و اموال و غیره را اعلام و در مرحله بعد بر مبنای میزان ها می گوییم چه انجام خواهیم داد و شهر را به چه شرایطی می رسانیم.
وی گفت : برای آشنایی بیشتر و استفاده از تجارب و توان متخصصان و افراد توانمند شهر برنامه ریزی شده تا جلساتی با تمام شهرداران و اعضای شوراهای قبلی برگزار و از توان وتجربه آنها بهره گرفته شود.
وی از اعضای شورای کنونی شهر مشهد خواست : در بحث بودجه و تصمیماتی که برای شهر تا شروع دوره جدید می گیرند تعهدات و شرایط سختی را برای شورای بعدی ایجاد نکرده و اجازه دهند تصمیمات اصلی را شورای پنجم بر مبنای اهداف و برنامه ریزی های خود بگیرد.
1906/6012 خبرنگار : فاطمه یوسفی ** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی
  • تایید شده
  • در 1396/03/01
  • ساعت 20:50