تاریخ : يکشنبه 19 دي 1395
کد 1946
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر کرج در گفت‌وگو با تسنیم:

۶ کیلومتر از بزرگراه جنوبی البرز توسط دولت احداث می‌شود

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر کرج با بیان اینکه بزرگراه شمالی البرز از ۵ منطقه شهرداری کرج عبور می‌کند، گفت:۶ کیلومتر از بزرگراه جنوبی البرز توسط دولت احداث می‌شود.

حجت‌الله غلامرضایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج اظهار داشت: در شورای چهارم شاهد تحولات عظیمی در سطح شهر هستیم که نشان از تلاش‌های شهرداری و شورای شهر کرج دارد.

وی با اشاره به ساخت و بهره برداری از پروژه های متعدد عمرانی در کرج، افزود: احداث این تعداد پروژه نقش مهمی در کاهش ترافیک و همچنین کاهش آلودگی هوای ناشی از کرج دارد.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر کرج با تاکید بر اینکه یکی از لوایح بسیار مهم شهرداری کرج اجرای پروژه بزرگراه شمالی است، گفت: طول این پروژه 17 هزار و 450 متر است که در مسیر این پروژه 11 تقاطع و 17 پل وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه پروژه بزرگراه شمالی از  خط 4 حصار شروع می‌شود و در کنار بهشت سکینه به اتوبان وصل و از 5 منطقه شهرداری عبور می‌کند، بیان کرد: زمان اجرای این پروژه 4 سال است ولی با صحبت‌های انجام شده با پیمانکار قرار شد طی 3 سال این پروژه به اتمام برسد.

وی تصریح کرد: پروژه بزرگراه جنوبی البرز که در طرح جامع و تفصیلی به آن اشاره شده است با سفر اخیر رئیس جمهور به استان البرز قرار شد که 6 کیلومتر از آن توسط دولت انجام شود.

غلامرضایی با اشاره به توقف روند راه اندازی مترو و خلع ید شرکت مجری  پروژه قطار شهری کرج، گفت: با بررسی‌های انجام شده سازمان قطار شهری کرج و شهرداری باید در مناقصه‌ای  پیمانکاری جدید را به این پروژه معرفی کنند تا هرچه زودتر با اتمام این پروژه مشکلات ترافیکی شهر کرج حل شود.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر کرج  با بیان اینکه طول کل پروژه زیرگذر مهرویلا 2 هزار و 700 متر است و 6 پل در مسیر آن قرار دارد، گفت: از این 2700 متر حدود 1100 متر آن به صورت تونل است، که 550 متر آن تونل مسقف و 550 متر آن تونل روباز است.

غلامرضایی با تاکید بر اینکه یکی از ویژگی‌های بسیار خوب این پروژه اختصاص 12 هزار مترمربع تجاری در آن است، اظهار داشت: شهرداری کرج 12 هزار متر از مسیر تملک آزاد شده این اراضی را به تجاری تبدیل کرده است تا در زمان بروز مشکلات مالی بتواند در آمد پایداری از فروش این پروژه بدست آورد.

عضو شورای شهر کرج با تصریح اینکه آلودگی صوتی و بصری تهدید جدی برای سلامت عمومی و جامعه به وجود می‌آورد، عنوان کرد: برای رفع این مشکل باید از ابزارهای تنبیهی و تشویقی استفاده کرد.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/19
  • ساعت 5:41