تاریخ : يکشنبه 19 دي 1395
کد 2033
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

نائب رئیس شورای شهر یزد:

شهرداری در ساخت مراکز اقامتی گردشگری سلامت یزد مشارکت کند

نائب رئیس شورای شهر یزد با اشاره به اینکه بیماران استان‌های جنوبی کشور که برای درمان به یزد می‌آیند با مشکل اسکان روبرو هستند، گفت: شهرداری در ساخت مراکز اقامتی ویژه بیماران مراجعه کننده به یزد مشارکت کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، ملیحه امینی اصل شامگاه شنبه در نشست علنی شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از بیمارانی که از خارج استان به یزد سفر می کنند، مربوط به استان‌های جنوبی کشور است، گفت: این افراد با توجه به اینکه از تمکن مالی خوبی برخوردار نیستند، در زمان حضور در یزد با مشکل اسکان مواجه می‌شوند.

وی افزود: در این راستا می‌توان محلی را در اختیار شهرداری و شورای شهر این استان‌ها به ویژه استان سیستان و بلوچستان که بیشترین حجم بیماران را دارد و از محرومیت‌های خاصی هم برخوردارند قرار داد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر یزد بیان کرد: پس از واگذاری زمین به استان مربوطه، شهرداری یا خیرانشان اقدام به ساخت یک مهمانسرا برای شهروندان خود کرده تا مشکل آنها در مراجعه به یزد برطرف شود.

امینی اصل به بازدید اعضای شورای شهر یزد از پروژه‌های شهرداری اراک اشاره کرد و ادامه داد: نکته قابل توجه در ارتباط با پروژه های شهرداری اراک، نوع واگذاری این پروژه ها و جذب سرمایه گذار بوده است.

وی عنوان کرد: در یزد پروژه‌ها به صورت دو یا سه فاز تقسیم‌بندی می‌شود و هر فاز به یک سرمایه‌گذار واگذار می‌گردد تا سرعت کار در آن افزایش پیدا کند ولی در اراک این تقسیم بندی به صروت بلوک به بلوک بود و امکان واگذاری این بلوک‌ها به سرمایه‌گذاران بیشتری فراهم می‌شود.

نائب رئیس شروای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه این نوع واگذاری می‌تواند سرعت در کار را افزایش دهد، گفت: می‌توان بخشی از پروژه بلوار پیامبر اعظم(ص) را به این صورت به استان‌های مختلف واگذار کرد تا آنها هم نسبت به ساخت مراکز اقامتی ویژه شهروندان خود اقدام کنند.

مرتضی شایق رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر یزد هم در این نشست اظهار داشت: پروژه‌هایی که در سطح شهر در حال انجام است و اهمیت و حساسیت بالایی دارد باید مورد توجه تمام اعضای شورا قرار گیرد و همه نسبت به آن حساسیت نشان دهند.

وی تصریح کرد: در ارتباط با مشکلات راه آهن هیچ یک از اعضا خبر نداشتند و رئیس شورا تنهایی برای بازدید و صحبت با مسئولان راه آهن اقدام کرده است.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر یزد بیان کرد: لازم است که اعضا از رئیس شورا و شهردار حمایت لازم را داشته باشند تا فعالیت‌های صورت گرفته با سرعت و کیفیت بهتری انجام شود.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/19
  • ساعت 9:26