تاریخ : پنجشنبه 16 دي 1395
کد 210
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی مطرح کرد

‌افزایش شاخص آلودگی هوا در تبریز/استفاده از سوخت‌های غیرگازی در نیروگاه‌ها

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی گفت: یکی از مهم‌ترین دلایل آلودگی هوای تبریز، استفاده از سوخت‌های غیرگازی در نیروگاه‌هاست که امیدواریم با تدارک گاز مصرفی این نیروگاه از سوی وزارت، این معضل نیز برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، محمدحسین فرهنگی ظهر امروز در جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی که با حضور وزیر نفت در تالار پتروشیمی تبریز برگزار شد، با بیان اینکه این استان به عنوان قطب مهم تولیدی و صنعتی، نیازمند تأمین گاز از سوی وزارت نفت دارد، اظهار داشت: این استان به دلیل وجود شهرک‌های صنعتی و صنایع مختلف و همچنین نیروگاه‌های مختلف، برای صنایع نیاز مبرمی به گاز دارد.

وی افزود: برخی دیگر از صنایع نیز درحال طراحی و شکل گیری در قطب مهم صنعتی و تولیدی کشور هستند که باید از سوی وزارت نفت توجه ویژه‌ای به این مهم شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به افزایش شاخص آلودگی هوا در این کلانشهر اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل آلودگی هوای تبریز، استفاده از سوخت‌های غیرگازی در نیروگاه هاست که امیدواریم با تدارک گاز مصرفی این نیروگاه از سوی وزارت، این معضل نیز برطرف شود.

وی همچنین ادامه داد: امیدواریم در ماه‌های آتی مشکل گاز در استان برطرف شده و وزارت نفت کمک به سزایی در این زمینه داشته باشد تا صنایع دغدغه ای برای توسعه خود نداشته باشند.

در ادامه این نشست، مسعود پزشکیان، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید به دنبال زندگی، ساختار، تولید و گفتگوی بهتر برویم، اظهار داشت: باید فرصت‌ها، انرژی و ابزار‌ها در روندی طی شود که جامعه به سوی عزت و قدرت حرکت کند که باید در این خصوص گام‌های مهمی برداریم.

پزشکیان همچنین ادامه داد: وضعیت کنونی را نخواهیم پذیرفت و به دنبال جامعه‌ای بهتر هستیم و به این جامعه نیز دست خواهیم یافت.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/16
  • ساعت 14:2