تاریخ : يکشنبه 19 دي 1395
کد 2115
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

پوشش بیمه تکمیلی درمان برکت برای مددجویان بهزیستی گلستان

گرگان - ایرنا- مدیرکل بهزیستی گلستان از اجرای بیمه تکمیلی درمان برکت برای مددجویان زیر پوشش در استان خبر داد و گفت: پیش از این بسیاری از جامعه هدف بهزیستی به خدمات تکمیلی درمانی دسترسی نداشتند.
به گزارش دریافتی روز یکشنبه ایرنا ابراهیم غفاری در نشستی با عمادی مدیر عامل بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) که با هدف رسیدگی بیشتر به مددجویان و جامعه هدف بهزیستی در گرگان برگزار شد، افزود: با انعقاد تفاهم نامه همکاری بین این دو مجموعه شمار بالایی از افراد زیر پوشش از بیمه تکمیلی درمان بنیاد برکت برخوردار می شوند.
وی بابیان اینکه اجرای طرح بیمه برکت از سال 93 در مناطق روستایی آغاز شده است، اضافه کرد: پوشش خدمات بیمه تکمیل درمان فاقد هرگونه منافع اقتصادی بوده و شرکت های بیمه ای رغبتی به حضور و فعالیت در عرصه این نوع خدمت بخصوص در مناطق محروم و روستایی ندارند، اما شرکت بیمه برکت با نظارت بنیاد برکت و با در اختیار داشتن حمایتهای این بنیاد عام المنفعه به منظور محرومیت‌زدایی وارد این عرصه خدماتی شده است.
به گزارش ایرنا بنیاد برکت در سال 86 با هدف کارآفرینی و محرومیت‌زدایی از مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور تاسیس شد و پس از تجربه‌ای 5 ساله که در مناطق محروم داشت، ارائه خدمات بخصوص در حوزه درمان و بیمه ای و کمک به توسعه در بخش های اقتصادی و کارآفرینی را آغاز کرد.
اداره کل بهزیستی گلستان 200 هزار نفر مددجو زیرپوشش دارد که 105 هزار نفر معلولان و خانواده آنان و بقیه زنان سرپرست خانوار، فرزندان بی سرپرست و سالمندان هستند.
1648
**انتشار : پری سالارنیا
  • تایید شده
  • در 1395/10/19
  • ساعت 16:11