تاریخ : يکشنبه 19 دي 1395
کد 2166
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

مدیر امور آب اردبیل:

۳۱ حلقه چاه غیرمجاز در اردبیل مسدود شد

مدیر امور منابع آب شهرستان اردبیل گفت: امسال ۳۱ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده شهرستان اردبیل مسدود شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سلامت عزیزی پیش از ظهر امروز در جلسه حفاظت از منابع آب شهرستان اردبیل اظهار داشت: از ابتدای اجرای عملیات انسداد چاه‌های غیرمجاز در سال 95 تعداد 31حلقه چاه غیرمجاز اعم از 20 حلقه کشاورزی و 11 حلقه صنعتی در محدوده شهرستان اردبیل مسدود و تعداد 12 حلقه چاه مجاز دارای اضافه برداشت، تقلیل منصوبات داده شده است.

وی تصریح کرد: سیزدهم دی‌ماه نیز با عزم راسخ این امور و با همکاری نیروی انتظامی، یک حلقه چاه دارای اضافه برداشت تقلیل منصوبات شده و یک حلقه چاه غیرمجاز نیز در محدوده شهرستان اردبیل مسدود شد که تا پایان سال این اقدامات در راستای حفاظت از منابع آب اردبیل تداوم می‌یابد.

مدیر امور منابع آب شهرستان اردبیل بیان کرد: در راستای حفاظت و صیانت از منابع آب زیرزمینی، همکاران امور آب و گشت و بازرسی با همکاری نهادهای قضایی و انتظامی، تعداد یک حلقه چاه غیرمجاز پر و مسلوب‌المنفعه شده و یک حلقه چاه دارای اضافه برداشت تقلیل منصوبات شد.

عزیزی افزود: با این عملیات از برداشت غیرمجاز سالانه بیش از یک دهم میلیون مترمکعب از آبخوان دشت اردبیل جلوگیری به عمل آمد و گامی اساسی در راستای صرفه‌جویی در مصرف منابع آبی اردبیل انجام شده است تا بتوانیم در زمینه حفاظت و حراست از منابع آبی شهرستان اقداماتی اساسی انجام دهیم.

مدیر امور منابع آب شهرستان اردبیل از برخورد با بهره‌برداران غیرمجاز منابع آبی در سطح شهرستان اردبیل خبر داد و گفت: با گشتهای ویژه که به صورت مستمر بر اراضی کشاورزی بازرسی می‌کنند با بهره‌برداران غیرمجاز و اضافه برداشتهای منابع آبی برخورد می‌شود و چاههای غیرمجاز مسدود می‌شود.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/19
  • ساعت 15:58