تاریخ : پنجشنبه 16 دي 1395
کد 220
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

وزیر بهداشت در کاشان:

۵۴ درصد تخت‌های بیمارستان کشور فرسوده هستند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش گفت: ۵۴ درصد از تخت‌های بیمارستانی کشور فرسوده است که با این روند حدود ۵۰ سال زمان می برد تا بازسازی و نوسازی انجام شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، سید حسن قاضی زاده هاشمی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه بیمارستان آیت الله یثربی کاشان با بیان اینکه این بیمارستان حبه شده از طرف خیرین و شرکت شمسا که وابسته به وزارت بهداشت است اظهار داشت: امیدواریم این بیمارستان گرفتار مشکلات منطقه‌ای و سلیقه پردازی‌های متفاوت نشود و مشکلی برای خیرین و سرمایه گذاران ایجاد نکند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش کشور افزود: تجهیز کامل و بهره‌برداری بیمارستان به عهده شرکت شمسا است و نباید اختلافی بین این بیمارستان در مورد پرداخت‌ها و رفتارها با بیمارستان‌های دیگر به وجود آید.

وی تصریح کرد: اگر شرکت شمسا تصمیم به اداره کردن خصوصی بیمارستان بگیرد در اینصورت ارتباطی با دانشگاه علوم پزشکی ندارد و کارکنان، پرستاران، پیراپزشکان و غیره باید وارد بخش خصوصی شوند و یا در دانشگاه انجام وظیفه کنند و امکان کار در دو مکان وجود ندارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش خاطرنشان کرد: این بیمارستان امتیازی برای دانشگاه علوم پزشکی کاشان است زیرا از قید و بند برخی مقررات که برای جذب نیرو و استفاده از بیمه تکمیلی و تعرفه خصوصی آزاد است و همچنین امتیازی برای بیمارانی که قصد دارند در کاشان درمان شوند به حساب می آید و نیز امتیازی برای محب سلامت کاشان است که بتواند در کنار دانشگاه از آموزش و پژوهش و اساتید مجرب استفاده کند.

وی افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش از این طرح استقبال می کند و این را مایه برکت می داند زیرا نه به صلاح دولت  و نه در توانایی دولت است که میدان دار این عرصه‌ها باشد و دولت باید اجازه دهد بخش خصوصی و خیرین در این حوزه سرمایه گذاری کنند.

قاضی زاده هاشمی ضمن تاکید به حادثه خیز بودن کشور،  گفت: در کشور بیش از 90 هزار تخت بیمارستانی داریم و بیش از 54 درصد تخت‌های بیمارستان فرسوده است و  با این روند که پیش رو داریم حدود 50 سال برای نوسازی و بازسازی زمان طول می‌کشد که راه نجات ما استفاده از مردم و سرمایه های مردمی است.

وی ابراز داشت: توسعه درمان هنر نیست بلکه کم بیمار شدن هنر است  و ما نیاز به سازمان‌های مردم نهاد داریم تا بتوانند به کمک ارتقا دانش بهداشتی و فهم مردم در امر پیشگیری کمتر دچار بیماری شوند.

وزیر بهداشت افزود: ما برای هرگونه کمک اعلام آمادگی داریم و دولت با تمام مشکلات و سختی‌ها چیزی جز پیشرفت ایران عزیز و تحقق آرمان‌ها و اهداف شهدا ندارد.

انتهای پیام/

 

  • تایید شده
  • در 1395/10/16
  • ساعت 14:10