تاریخ : سه شنبه 21 دي 1395
کد 2345
منبع : فارس نیوز مشاهده خبر در سایت منبع

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی کردستان:

60 درصد مرغ‌های تولیدی کردستان در وزن و سایز استاندارد تولید می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، فرزاد معاونی دوشنبه‌شب در جلسه شورای معاونین سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار داشت: طرح کاهش وزن کشتار مرغ به عنوان یک طرح ملی دارای مزایایی خاص است که با اجرای آن می‌توان به عنوان یک مطالبه عمومی از جانب تولیدکننده و مصرف‌کننده توجیه اقتصادی مناسبی داشته باشد.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی کردستان افزود: اجرای این طرح برای آذر ماه تایید شد اما به علت وجود برخی مشکلات در آماده نبودن زیرساخت‌ها به تعویق افتاد که شروع آن در ماه جاری زمان بسیار مناسبی است و مزایای خاصی را به همراه دارد.

وی ابراز امیدواری کرد، با هماهنگی تمامی دستگاه‌ها و همکاری مدیران شهرستان‌ها این طرح با کیفیت خاصی اجرایی شود.

وی در ادامه اظهار داشت: در راستای آموزش و توجیه تولیدکنندگان با تهیه پاورپوینت‌های آموزشی و ارسال آن به مدیریت جهاد کشاورزی در شهرستان‌ها اقدامات لازم انجام شده است.

معاونی، فراهم ‌دن امکان صادرات گوشت مرغ به دیگر کشورها را از مزایای این طرح عنوان کرد و گفت: با توجه به تولید مازاد گوشت مرغ در استان کردستان، تولید مازاد، طبق بررسی‌های به عمل آمده 75 هزار تن در سال 95 گوشت مرغ تولید می‌شود که از این میزان 39 هزار تن در داخل استان مصرف شده و 36هزار تن مازاد تولید داریم که نیازمند فرستادن به بازارهای دیگر است به ویژه میدان بهمن تهران که به عنوان یک مرکز خرید مطرح است.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی کردستان یادآور شد: سن پیش‌بینی شده در این طرح برای کشتار 42 روزه است که با وزن استاندارد 1200 تا 1800 گرم است برای اجرای نهایی این طرح برای وزن مشخص به طور پلکانی طرح وزن کشتار را 2200 گرم در نظر می‌گیریم تا به تدریج در برنامه‌های 3 ماهه این وزن کاهش یافته تا به وزن استاندارد برسیم.

معاونی افزود: از مزایای دیگر این طرح، می‌توان به افزایش تعداد دوره جوجه‌ریزی اشاره کرد که از 4 دوره جوجه‌ریزی بیشتر شود تا بتوانیم به ظرفیت کامل استان یعنی تولید 100 هزار تن گوشت مرغ در سال دست یابیم.

وی همچنین از دیگر مزایای کاهش وزن و سن کشتار مرغ، به کاهش ریسک ابتلا به بیماری‌ها در طیور اشاره کرد و اظهار کرد: با توجه به اینکه در سن‌های بالا یک سری از بیماری‌های مختلف مرغداری‌ها و طیور را درگیر می‌کنند پس در سن پایین‌تر سلامت تولید افزایش یافته و سلامت غذایی را به همراه دارد.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی کردستان خاطرنشان کرد: این طرح یک طرح مشترک بین معاونت امور تولیدات دامی و سازمان دامپزشکی است که در راستای افزایش بهره‌وری، بهبود شاخص اقتصادی و شاخص تولید می‌تواند نقش مهمی ایفا نماید شاخص تولید شامل ضریب تبدیل، درصد تلفات و درصد ماندگاری گله است که تماما این پارامترها در فرمول شاخص تولید پیش‌بینی شده است.

معاونی در ادامه گفت: کیفیت گوشت تولیدی در این طرح افزایش یافته و زمینه توسعه صادرات را نیز فراهم می‌آورد ضمن اینکه ماندگاری لاشه در سردخانه و کاهش هزینه تولید را به همراه دارد.

وی تاکید کرد: در راستای اجرای این طرح، با برگزاری جلسات کارگروه استانی و نحوه اجرا و نظارت و ارزیابی این دستورالعمل‌ها توسط معاونت بهبود تولیدات دامی انجام می‌شود که اجرای دوره‌های آموزشی و ارسال آنها به وزارتخانه با همکاری جهاد کشاورزی شهرستان‌ها انجام شده است بر همین اساس جلسات متعددی هم در جهاد کشاورزی شهرستان‌ها با مرغداران برگزار شده است.

معاونی یادآوری کرد: برای رفاه حال مصرف‌کنندگان و افزایش آگاهی در مورد این طرح با کمک سازمان صدا و سیما برنامه‌های مختلفی در نظر است همچنین پوسترهایی تهیه شده است تا در فروشگاه‌های سطح استان پخش شود.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی کردستان افزود: با توجه به وظایف اداره‌کل دامپزشکی در راستای  نظارت بر کشتارگاه‌های مرغ در استان و نظارت بهداشتی بر واحدهای مربوطه به عنوان اداره دامپزشکی برتر در میان استان‌های کشور، نظارت کامل را بر تمامی بخش‌های مربوطه دارند.

وی اظهار داشت: شرکت پشتیبانی امور دام نیز وظیفه دارد که مرغ‌های با وزن بالا را قطعه‌بندی و بسته‌بندی نماید و در صورت لزوم ذخیره‌سازی شده تا در زمان مناسب وارد بازار کند.

معاونی تصریح کرد: اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی مرغداران به عنوان مجری طرح این بخش‌ها و همکاری برای فرهنگ‌سازی برای تولید گوشت مرغ در این طرح به عهده این بخش‌ها است.

 وی با اشاره به اینکه هماهنگی‌های لازم برای اطلاع‌رسانی مناسب از طریق صدا و سیما مرکز کردستان شده است، افزود: اتحادیه‌ها با اعلام آمادگی در راستای پرداخت هزینه‌های لازم برای تهیه برنامه‌های مناسب اقدام نمایند.

به گفته مدیر دام و طیور جهاد کشاورزی کردستان، کشتارگاه‌ها باید کمال همکاری را با این طرح داشته باشند و برخی از آنها که فاقد دستگاه‌های سورت هستند باید به این دستگاه‌ها مجهز شوند.

معاونی اضافه کرد: در راستای اجرای این طرح سیاست‌های تشویقی برای تولیدکنندگان در نظر گرفته می‌شود، همچنین صدور مجوز برای کاهش دوره جوجه‌ریزی به مدت 5 روز و صدور گواهی بهداشتی قرنطینه‌ای به عنوان سیاست تشویقی انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: با کاهش دوره جوجه‌ریزی در راستای افزایش تولید جوجه، صرفه اقتصادی مناسبی برای تولیدکننده به همراه دارد.

به گفته این مسوول، بر اساس بررسی‌های انجام‌شده، در حال حاضر 60 درصد از مرغ‌های تولیدی استان در وزن و سایز استاندارد تولید می‌شوند.

معاونی در پایان گفت: در این طرح مرغ با وزن 2 کیلو و 200 گرم است که به طور پلکانی به وزن بیشتر از 1200 گرم و کمتر از 1800 می‌رسد.

انتهای پیام/79001/ب

  • تایید شده
  • در 1395/10/21
  • ساعت 7:33