تاریخ : پنجشنبه 15 تير 1396
کد 23595
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

مدیرکل امور بانوان استانداری قم خبر داد:

بازرسی از دستگاههای اجرایی استان قم در هفته حجاب و عفاف

قم ـ ایرنا ـ مدیرکل امور بانوان استانداری قم گفت:در هفته حجاب و عفاف نهادها و دستگاه های اجرایی استان به منظور گسترش فرهنگ عفیفانه در جامعه مورد بازرسی قرار می گیرند.
معصومه ظهیری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: هفته حجاب و عفاف به منظور پاسداشت شهدای فاجعه مسجد گوهرشاد که در 21 تیرماه سال 1315 به دلیل مخالفت با قانون کشف حجاب توسط رژیم سفاک پهلوی به خاک و خون کشیده شدند، نامگذاری شده است.
وی با بیان اینکه در هفته حجاب و عفاف از 17 تا 23 تیرماه برنامه های گسترده و متنوعی در کشور و در استان قم اجرا می شود، خاطرنشان کرد: این برنامه ها با محوریت ترویج فرهنگ عفیفانه در ابعاد فردی، خانوادگی و اجتماعی برگزار خواهد شد.
مدیرکل امور بانوان استانداری قم بر ضرورت توجه به سبک زندگی عفیفانه در جامعه تأکید کرد و گفت: در هفته حجاب و عفاف برنامه هایی از جمله کارگاهها و نشست های آموزشی و پژوهشی و نمایشگاههای مرتبط با همکاری و مشارکت دستگاههای اجرایی در استان قم ترتیب می یابد.
وی همچنین از برگزاری نشست کتابخوان با موضوع حجاب و عفاف در این هفته خبر داد و گفت: معرفی و تجلیل از بانوان شاخص از جمله ورزشکاران و تشکل های مردم نهاد که در رابطه با حجاب و عفاف فعالیت هایی داشته اند، از دیگر برنامه های این هفته خواهد بود.
ظهیری تصریح کرد: در روز 21 تیرماه همایش بزرگداشت حجاب و عفاف با حضور استاندار قم و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی و کارشناسان و فعالان در این حوزه در تالار معصومیه فرمانداری قم و همچنین تجمع بزرگ صیانت از حریم خانواده همزمان با سراسر کشور در بعدازظهر همان روز در قم برگزار می شود.
8146 / 6133/ خبرنگار: سید محمدرضا بهشتی پور **انتشار- جعفرمسلمی
  • تایید شده
  • در 1396/04/15
  • ساعت 14:24