تاریخ : يکشنبه 18 تير 1396
کد 23944
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

مجتمع زنان و زایمان دزفول مراحل پایانی ساخت را سپری می کند

دزفول - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: ساخت مجتمع زنان و زایمان حضرت زینب(س) دزفول از پارسال آغاز شده و مراحل پایانی ساخت را سپری می کند.
یوسف پریدار روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا افزود:ساخت مجتمع زنان و زایمان حضرت زینب (س) واقع در بیمارستان بزرگ دزفول از پارسال آغاز شده و اکنون با پیشرفت 75 درصدی در حال تکمیل شدن است.
وی اعتبار ساخت این بیمارستان را 250 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت:طبق قرارداد منعقد شده با پیمانکار، این مجتمع باید در سه ماه آینده تکمیل و تحویل دانشگاه علوم پزشکی دزفول شود.
پریدار اضافه کرد:با بهره برداری از این مجتمع کلیه خدمات پزشکی تخصصی و فوق تخصصی به زنان ارائه خواهد شد.
نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی نیز گفت:با توجه به تعطیلی بیمارستان یازهرا که 15 سال پیش اتفاق افتاد به دنبال این بودیم که جامعه بانوان در دزفول بتوانند از خدمات بهداشتی و درمانی مناسب استفاده کرده و کمتر به استان های دیگر مراجعه کنند.
عباس پاپی زاده افزود:در پیگیری انجام شده طراحی مجتمع زنان و زایمان انجام و مجوز ساخت آن دریافت و اعتبار مورد نیاز نیز تامین شد که ساخت آن از پارسال آغاز شده و اکنون مراحل پایانی ساخت را سپری می کند.
وی ابراز امیدواری کرد تا با تکمیل این مجتمع که بزرگترین مجتمع درمانی تخصصی و فوق تخصصی زنان و زایمان در شمال خوزستان است انواع خدمات پزشکی به بانوان ارائه شود.
وی افزود: با پیگیری انجام شده مجوز جذب نیرو به ویِژه نیروهای متخصص و فوق تخصص در حوزه های مختلف در سه سال گذشته دریافت شد که با این مجوزها و به کارگیری نیروهای متخصص کادر درمانی دزفول تکمیل خواهد شد.
پاپی زاده ادامه داد:از نظر سخت افزاری و ساخت و ساز نیز پیشرفت های زیادی در حوزه بهداشت و درمان دزفول در حال انجام است که با بهره برداری از این پروژه ها نه تنها دزفول خودکفا خواهد شد بلکه استان های ایلام و لرستان نیز از این خدمات بهره مند خواهند شد.
شهرستان دزفول با حدود 500 هزار نفر جمعیت دارای 2 بیمارستان است.
به دلیل مراجعه بیماران از شهرهای شمال خوزستان و نیز استان های همجوار ضریب اشغال تخت در بیمارستان بزرگ دزفول بالای 90 درصد است.
7278 /6037
خبرنگار: رقیه کردی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی
  • تایید شده
  • در 1396/04/18
  • ساعت 14:6