تاریخ : چهارشنبه 21 تير 1396
کد 24390
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

کارگاه برنامه پیشگیری از انتقال HIV از مادر به کودک در دشتی بوشهر برگزار شد

بوشهر- ایرنا- فاز نخست کارگاه آموزشی برنامه PMTCT (پیشگیری از انتقال ویروس اچ ای وی از مادر به کودک) در دشتی بوشهر برگزار شد.
به گزارش ایرنا، مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر روز سه ‌شنبه در این کارگاه گفت: تبیین اهداف برنامه پیوندی بیماریهای واگیر، سلامت باروری و سلامت خانواده و حذف انتقال بیماری اچ آی وی و سیفلیس از مادران به نوزادان از جمله هدفهای کارگاه آموزشی کنترل اچ ای وی و سلامت باروری در استان بوشهر است.
فاطمه بهرامیان افزود: این کارگاه آموزشی در مدت دو روز با حضور مسئولان زایشگاه ها و واحد کنترل بیماریهای واگیر پنج شهرستان دشتی، دشتستان، بوشهر، کنگان و عسلویه برگزار می شود.
وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در اجرای برنامه PMTCT ( پیشگیری از انتقال ویروس اچ ای وی از مادر به کودک) جزو یکی از 16 دانشگاه پایلوت کشور است.
بهرامیان تصریح کرد: بر طبق این برنامه مادر از زمان تصمیم به بارداری تا لحظه زایمان و پس از آن از نظر ابتلا به بیماری ایدز زیرنظر قرار می‌گیرد و اقدامهای لازم برای پیشگیری از انتقال این ویروس به نوزاد انجام می شود.
وی افزود: در زمان حاضر شش مرکز پرخطر در شهرستان‌های بوشهر و دشتستان معرفی و این برنامه از سال 93 در این مراکز اجرا شده است.
شهرستان دشتی با 80 هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.
7206/6047**خبرنگار: علی اشکو* انتشار دهنده: موناعیدان
  • تایید شده
  • در 1396/04/21
  • ساعت 0:18