تاریخ : چهارشنبه 21 تير 1396
کد 24392
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

مشاور وزیربهداشت: وضعیت بیماری کیمیا علیزاده رو بهبود است

تهران-ایرنا- مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کیمیا علیزاده، تکواندوکارملی پوش کشورمان و دارنده اولین مدال المپیک زنان ایران، به علت بیماری ویروسی دربیمارستان بستری و روند بیماری وی رو به بهبود است.
عباس زارع نژاد روز سه شنبه درگفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: کیمیا علیزاده ازچند روز گذشته به علت ابتلا به یک نوع بیماری ویروسی که موجب ضعف ایمنی و ضعف عضلانی شده است در یکی از بیمارستان های خصوصی تهران بستری است.
وی گفت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز به عیادت کیمیا علیزاده رفت. دکتر هاشمی به همراه سه نفر از استادان دانشگاه علوم پزشکی تهران دربیمارستان محل بستری این ورزشکارملی پوش حاضر و از نزدیک در جریان بیماری و روند درمان وی قرار گرفت.
مشاور وزیر بهداشت افزود: وضعیت کیمیا علیزاده خوب است و بیماری عضلانی وی روند بهبود را طی می کند و در روزهای آینده از بیمارستان مرخص می شود.
کیمیا علیزاده دچارنوعی سندرم (گلین باره) است که به نوعی سیستم عصبی و عضلات محیطی وی را درگیر و سبب عدم تعادل و فلجی موقت می‌شود. البته درمان این بیماری تا سه هفته‌ طول می کشد.
همچنین «مهرو کمرانی» سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان ایران با تاکید بر این که مشکل «کیمیا علیزاده» حاد نیست، گفت: او نیز همچون تمامی انسان ها به دلیل استرس و فشارهای عصبی ناشی از مسابقات حساس جهانی، دچار بیماری شده و تا یک هفته دیگر از بیمارستان مرخص می شود.
سندرم گلین باره(Guillain-Barre syndrome) یک اختلال خود ایمنی نادر وجدی است که برسیستم عصبی محیطی (هربخش ازسیستم عصبی خارج از مغز و نخاع) تاثیرمی‌گذارد و معمولا پس از 12ماه به‌طورکامل بهبود می‌یابد.
خبرنگار: افشین شاعری * انتشار: حسین فتح الهی
اجتمام /3063/1724
  • تایید شده
  • در 1396/04/21
  • ساعت 0:30