تاریخ : سه شنبه 20 تير 1396
کد 24399
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر:

۲۲ میلیارد ریال برای تجهیز و تعمیر مراکز درمانی پلدختر هزینه شد

رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر گفت: برای خرید تجهیزات و تعمیرات مرکز شماره یک و مرکز معمولان این شهرستان مبلغ ۲۱ میلیارد و ۹۸۰ میلیون ریال هزینه شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، ناصر بابایی امشب در نشست با اصحاب رسانه اظهارداشت: برای خرید تجهیزات و تعمیرات مرکز شماره یک و مرکز معمولان این شهرستان مبلغ 21 میلیارد و 980 میلیون ریال هزینه شده است.

وی در این رابطه مرکز معمولان به دستگاه رادیولوژی و یک دستگاه آمبولانس مجهز شده و همچنین مرکز قلعه نصیر به یک دستگاه آمبولانس تجهیز شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر عنوان کرد: احداث محل‌های بیتوته پزشکان، اتاق بحران در فضای باز و همچنین برپایی بیمارستان صحرایی در روستای سراب حمام پلدختر به مدت پنج  روز ازجمله خدمات دیگری است که شبکه بهداشت شهرستان پلدختر در سال گذشته ارائه داده است.

وی بیان کرد: سال گذشته 714 میلیون ریال جهت تجهیزات و تعمیرات مراکز 115 این شهرستان هزینه شده است.

بابایی گفت: از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان از سهمیه مجوز100 هزار مترمربع زمین استان مجوز 10 هزار مترمربع به شهرستان پل‌دختر اختصاص پیداکرده که قرار است از این مجوز ساخت، ساختمان‌های ستاد شبکه بهداشت و مرکز آموزش جامع شهرستان هرکدام در سه‌طبقه، مرکز مشاوره و آزمایشگاه ، پایگاه سلامت شهری شماره سه در بیمارستان ، مرکز درمانی روستاهای پا علم، قلعه می‌شوند و چمشک احداث شود.

وی تصریح کرد: با استفاده از این مجوز 16 خانه بهداشت و 6 پایگاه 115 در فاصله زمانی 6 تا 18 ماهه در روستاهای شهرستان احداث می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر خاطرنشان کرد: با توجه به‌احتمال بروز شرایط بحرانی توسعه اورژانس بیمارستان شهرستان پلدختر در دستور کار قرار گرفت که بر این اساس مدت دو سال است این پروژه به پیمانکار امانی تحویل داده‌شده که با تخریب آن خسارات زیادی وارد شد و هنوز این پروژه کمتر از 50 درصد پیشرفت دارد.

وی اظهار داشت: با رایزنی‌های انجام‌شده هفته گذشته مناقصه انجام و این پروژه با خارج شدن حالت امانی به پیمانکار واگذار شد که قول داده تا چند ماه آینده آن را تحویل دهد.

بابایی افزود: بر اساس شرایط موجود و باوجود ساخت زیرسازی و پایه‌های بتونی این پروژه طی سال گذشته مبلغ سه میلیارد و 800 میلیون ریال برای آن هزینه شده است.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1396/04/20
  • ساعت 22:20