تاریخ : چهارشنبه 21 تير 1396
کد 24403
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

اخبار کوتاه 20 تیرماه استان یزد

یزد - ایرنا - رئیس اداره بهزیستی مهریز گفت: وضعیت طلاق در این شهرستان روندی رو به رشد دارد است و علت اصلی آن اعتیاد، نداشتن مهارت های زندگی و مداخله اطرافیان در زندگی زوج هاست.
به گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا علیزاده سه شنبه در نشست با خبرنگاران مهریز بدون اعلام آمار طلاق در شهرستان مهریز افزود: برای کاهش طلاق برگزاری دوره های آموزشی قبل از ازدواج و همچنین ارائه مشاوره به زوج های جوان در دستور کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: با انجام فعالیت های فرهنگی، آموزشی و اطلاع رسانی قبل از ازدواج که توسط مرکز اوژانس اجتماعی مهریز با همکاری برخی از دستگاه های اجرایی مرتبط و همسو با بهزیستی انجام گرفته حدود 42 درصد درخواست های طلاق به سازش ختم شده است.
علیزاد، اعتیاد و مهاجرت را 2 آسیب جدی در شهرستان مهریز عنوان کرد گفت: آمار بالای افراد معتاد به مواد مخدر؛ مشکلات معیشتی خانواده ها و افزایش مهاجرت به این شهرستان که دارای آب و هوای و بازار کارمناسب است از آسیب های مهم محسوب می شود.
این مسئول به اشاره به اینکه یک هزار و 800 معلول در مهریز زندگی می کنند از زیر پوشش قرار گرفتن اکثر آنها و دریافت مستمری در چارچوب مقررات در طول سال خبر داد.
علیزاده گفت: 49 موسسه غیردولتی همسو با فعالیت های بهزیستی با 153 نفر عضو در طول سال زیر نظر این اداره خدمات رسانی می کنند.
مرکز شهرستان مهریز در 30 کیلومتری یزد واقع شده است.
7541/ خبرنگار:ندا سبحان زاده
****
رئیس هیات فوتبال استان یزد: وضعیت تیم وحدت یزد مشخص است
رئیس هیات فوتبال استان یزد گفت: تیم فوتبال وحدت یزد دارای مالکیت و هیات مدیره است و باید طبق مقررات در لیگ دسته دوم کشور حضور پیدا کند.
عبدالرضا دستا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم وحدت یزد تنها سهمیه استان در رقابت های لیگ دسته دوم باشگاه های کشور در فصل جاری است که با حضور 36 تیم از اوایل شهریورماه آغاز می شود.
وی ادامه داد: با وجود اینکه زمان زیادی تا شروع مسابقات باقی نمانده و تیم های دیگر تمرینات خود را برای حضور جدی در رقابت ها آغاز کرده اند، توقع می رود مسئولان تیم وحدت یزد هرچه زودتر تکلیف خود را با این تیم مشخص کنند.
رئیس هیات فوتبال استان یزد تصریح کرد: مطالبه کنونی این هیات مثل هواداران و علاقمندان به فوتبال آن است که مسئولان تیم وحدت زمینه حضور تیم را در لیگ فراهم کنند.
دستا گفت: هیات فوتبال استان برای انجام وظایف خود تاکنون جلسات های متعددی را با مسئولان اجرایی و ورزشی و همچنین دست اندرکاران تیم وحدت برگزار کرده است.
این مسئول خاطر نشان کرد: تعلل مسئولان تیم وحدت یزد موجب از دست رفتن زمان می شود که قطعا این موضوع به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و باید هرچه زودتر با برنامه ریزی های لازم زمینه حضور سهیه استان در لیگ را فراهم کنند.
تیم فولاد که بعدها به وحدت تغییر نام داد در شرایط حضور در لیگ دسته یک هم با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کرد که با سقوط به دسته پایین تر مشکلاتش چند برابر شد.
اصلی ترین مشکل این تیم مسائل مالی است که موجب شده تا بسیاری از بازیکنان در طول برگزاری مسابقات، حق الزحمه خود را دریافت نکنند.
هواداران فوتبال استان یزد و علاقه مندان به تیم وحدت یزد بارها با مراجعه به مسئولان اجرایی و ورزشی استان حضور این تیم را در لیگ امسال خواستار شدند.
7536/ خبرنگار:کاظم سبحان زاده**
******
906 هکتار از باغات اشکذرمورد تهدید آفت مگس میوه مدیترانه ای است
کارشناس مدیریت بحران استان یزد گفت: 906 هکتار از سطح باغات شهرستان اشکذر در معرض تهدید آفت مگس میوه مدیترانه ای است که برای مقابله با این آفت اقدامات لازم باید به سرعت صورت گیرد.
به گزارش ایرنا، احمد آخوندی روز سه شنبه در نشست مدیریت بحران شهرستان اشکذر اظهار کرد: طبق پیش بینی صورت گرفته در صورت بروز خسارت 50 درصدی ناشی از این آفت تنها 310 میلیارد ریال به باغات انار استان خسارت وارد می شود.
وی افزود: آفت مگس میوه مدیترانه ای در سال گذشته شهرستان های اشکذر، تفت، مهریز و بخشی از بخش عقدا را درگیر کرد که امسال با هماهنگی های صورت گرفته مقرر شده در صورت مشاهده آفت، در مرحله اول کانون کوبی و نیز جمع آوری میوه ها صورت گیرد .
آخوندی خاطر نشان کرد: می توان در صورت انجام اقدامات به موقع در راه مبارزه با این آفت از ایجاد خسارت به درختان انار که محصول استراتژیک استان است، جلوگیری کرد.
وی یاد آور شد: باید تمام دستگاه های اجرایی استان کمک نمایند تا مدیریت جهاد کشاورزی به عنوان متولی اصلی در این امر بتواند در زمینه مقابله اقدام های لازم را انجام دهد.
کارشناس مدیریت بحران استان یزد تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که هر ساله مدیریت بحران استان و شهرستان ها درگیر آن هستند منازلی که در اثر سانحه دچار خسارت می شود که درقانون کشور هیچ راهی برای تامین اعتبار بلاعوض در این خصوص دیده نشده است .
آخوندی افزود: برای جبران خسارت ناشی از حوادث از سوی وزیر کشور بحث فراگیر شدن بیمه حوادث به استانداری، فرمانداری و بخشداری ها ابلاغ شده است.
آخوندی اظهار داشت: در استان یزد در این خصوص بین شرکتهای بیمه مناقصه ای صورت گرفت که در نهایت بیمه معلم با کمترین مبلغ این تعهد را پذیرفت که بیمه حوادث مسکونی و تجاری استان را انجام دهد.
وی یادآور شد: شهرستان اشکذر در زمینه فراگیر سازی بیمه حوادث خصوصا در بخش رستاق عملکرد خوبی داشته که امید است با همت مردم و مسوولان در آینده نزدیک پوشش فراگیرتر در سطح این شهرستان را شاهد باشیم .
کارشناس مدیریت بحران استان یزد خاطر نشان کرد: بنابر اعلام هواشناسی استان یزد تا 15 مرداد دمایی بین 38 تا 41 درجه در استان حاکم خواهد بود که باید مدیران آب و فاضلاب استان تلاش کنند تا با اعمال مدیریت مناسب از این بحران با کمترین خسارت عبور کنیم.
وی افزود: دمای هوا امسال نسبت به میانگین بلند مدت استان 1.5 درجه بیشتر است و تابستان گرم تری خواهیم داشت که این می تواند به محصولات کشاورزی به علت کم آبی و شدت گرما خسارت زیادی وارد کند.
آخوندی تصریح کرد: میانگین بارندگی استان در سال 95 ـ 94 ، 57 میلیمتر بوده که این مقدار در سال جاری به 65 میلیمتر رسیده است .
وی افزود: همچنین میانگین بارندگی در شهرستان اشکذر در سال گذشته 51 میلیمتر بوده که در سال جاری این مقدار به 50 میلیمتر رسیده و کاهش نشان می دهد.
فرماندار اشکذر نیز با بیان اینکه در سال جاری توزیع اعتبارات شهرستانی صد درصد انجام می شود، گفت: اعتباری که در سال جاری برای شهرستان اشکذر در نظر گرفته شده 140 میلیارد ریال است .
محمدعلی شاه حسینی با تاکید بر پیگیری برای اجرای مصوبات نشست ها و نیز ارائه گزارش به فرمانداری اظهار کرد: آنچه در توزیع اعتبارات شهرستان بین دستگاه های اجرایی مد نظر قرار می گیرد دقت و اهمیت دستگاه ها به مصوبات نشست ها و موارد اجرایی که در نشست ها به آن تاکید می شود.
مرکزز شهرستان اشکذر در 20 کیلومتری استان یزد قرار دارد.
7546/ 6014 / خبرنگار : سعیده السادات خاتمی ** انتشار : کاظم شاملو
irnayazdd@
  • تایید شده
  • در 1396/04/21
  • ساعت 2:31