تاریخ : يکشنبه 25 تير 1396
کد 25186
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

بدهی هزار و 500 میلیارد ریالی کارگاههای صنفی و دولتی سیستان و بلوچستان به تامین اجتماعی

زاهدان - ایرنا - مدیرکل تامین اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: کارگاههای صنفی و دولتی استان هزار و 500 میلیارد ریال بابت حق بیمه به تامین اجتماعی بدهکار هستند.
غلامحسن خسروی جوان روز یکشنبه به مناسبت گرامیداشت هفته تامین اجتماعی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طلب تامین اجتماعی از تمام ادارات دولتی، شرکت ها، صنوف و کارگاههای زیر پوشش بیمه اجباری، اختیاری و مشاغل آزاد در استان است.
وی افزود: 16 هزار و 43 کارگاه فعال در سطح سیستان و بلوچستان وجود دارد که سال گذشته 56 هزار و 533 مورد بازرسی از آنها انجام شده است.
وی تصریح کرد: 25 درصد جمعیت سیستان و بلوچستان معادل 698 هزار و 767 نفر در قالب بیمه های مختلف زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند.
به گفته وی فعالیت سازمان تامین اجتماعی در سیستان و بلوچستان به سال 1339 برمی گردد که با چهار شعبه زاهدان، چابهار، ایرانشهر و زابل به صورت منطقه ای زیر نظر منطقه 6 کرمان آغاز به کار کرد.
خسروی جوان افزود: سال 1364 اداره کل تامین اجتماعی سیستان و بلوچستان مستقل شد که هم اینک با 14 شعبه ثابت در شهرهای زاهدان (سه شعبه)، زابل، ایرانشهر، چابهار، سراوان، خاش، کنارک، نیکشهر، راسک، زهک، میرجاوه و هیرمند و 10 شعبه اقماری در شهرهای زاهدان، فنوج، سوران، لاشار، مهرستان، هامون، پیشین، قصرقند، بمپور و دلگان و 2 کارگزاری در زاهدان و ایرانشهر فعال است.
وی گفت: هم اینک 190 هزار و 362 بیمه شده اصلی، 437 هزار و 640 نفر تبعی، 37 هزار و 951 نفر مستمری بگیر و 32 هزار و 814 نفر تبعی در مجموع 698 هزار و 767 نفر در سیستان و بلوچستان زیر پوشش این سازمان قرار دارند.
مدیرکل تامین اجتماعی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: این اداره کل ماهیانه 270 میلیارد ریال در قالب تعهدات بلند مدت و کوتاه مدت پرداخت می کند که بیشترین پرداختی مربوط به حقوق مستمری بگیران است.
خسروی جوان بیان کرد: 723 نفر در سیستان و بلوچستان از بیمه بیکاری تامین اجتماعی استفاده می کنند.
وی گفت: این سازمان به منظور تسریع دسترسی مخاطبان به نحوه چگونگی ارائه خدمات، پاسخگویی مناسب و به موقع، ارائه مشاوره و آگاهی از نقطه نظرات آنان تلفن گویای سراسری 1420 بدون گرفتن پیش شماره را در استان راه اندازی کرده است.
وی افزود: همچنین این سازمان با همکاری مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری اقدام به راه اندازی پلتفرم یکپارچه دولت همراه با شماره *4*1420# کرده که مهمترین قابلیت آن کاهش مراجعه حضوری افراد است.
مدیر درمان تامین اجتماعی سیستان و بلوچستان نیز به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مدیریت درمان تامین اجتماعی استان در 2 بخش درمان مستقیم و غیر مستقیم در حال ارائه خدمات درمانی بهینه به بیمه شدگان تامین اجتماعی و سایر مراجعان استان است.
دکتر محمد حسین اباذری افزود: این خدمات در بیمارستان تامین اجتماعی زاهدان، درمانگاه صاحب الزمان(عج)، پلی کلینیک تخصصی امام جعفرصادق (ع) زاهدان و چهار درمانگاه در شهرستانهای خاش، سراوان، ایرانشهر، چابهار و همچنین بیمارستان هامون در شهرستان زابل و دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی در زاهدان ارائه می شود.
وی اظهار داشت: تامین اجتماعی 2 بیمارستان در شهرستان های ایرانشهر و چابهار ساخته شد که براساس مصوبات هیات دولت به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان واگذار شده است.
وی تاکید کرد: بر اساس مصوبات هیات مدیره سازمان ارائه تمام خدمات درمانی برای بیمه شدگان تامین اجتماعی در این 2 بیمارستان همچون سایر بیمارستان های این نهاد به صورت 100درصد رایگان است.
وی تعداد تخت های بیمارستان های تامین اجتماعی در سیستان و بلوچستان را حدود 200 تخت عنوان کرد و گفت: سالانه شمار زیادی از مردم استان از خدمات درمانی این نهاد بهره مند می شوند به گونه ای که ویزیت 126 هزار و 749 نفر، عمل جراحی بر روی هفت هزار و 525 نفر و بستری شدن 18 هزار و 609 نفر از جمله خدمات این نهاد در سال گذشته بوده است.
مدیر شعب بانک رفاه کارگران سیستان و بلوچستان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: این بانک 29 شعبه و 11 باجه فعال برای ارائه سرویس به جامعه هدف که عمدتا بیمه شدگان و خانواده بازنشستگان تامین اجتماعی هستند در این استان دارد.
محمدرضا اتحادی افزود: یکی از رسالت های عمده بانک رفاه در کنار ارائه خدمات معمول، فعالیت در حوزه بهداشت و درمان است که تاکنون تعاملات خوبی با وزارت بهداشت و درمان داشته و به عنوان بانک سلامت محور شناخته می شود.
وی اظهار داشت: بانک رفاه سیستان و بلوچستان آمادگی دارد در تمام پروژه های بزرگ درمانی بهداشتی استان همکاری داشته باشد.
وی گفت: یکی از افتخارات بانک رفاه کارگران سیستان و بلوچستان این است که سال 95 بین 33 اداره امور شعب در سطح کشور بالاترین رشد پرداخت تسهیلات را داشته است.
مدیر شعب بانک رفاه کارگران سیستان و بلوچستان افزود: عمده تسهیلات این بانک به واحدهای صنفی، بازرگانی، جامعه علوم پزشکی، بیمه شدگان و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی پرداخت شده است.
وی گفت: سال 95 خالص پرداختی بانک رفاه سیستان و بلوچستان به جامعه هدف در راستای کمک به اقتصاد مقاومتی هزار و 500 میلیارد ریال بوده است.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفر جمعیت و 187 هزار و 502 کیلومتر مربع وسعت پهناورترین استان کشور شناخته می شود که بنا به گفته علی اوسط هاشمی استاندار این استان افزون بر 51 درصد جمعیت استان در روستاها و بقیه در شهرها سکونت دارند.
این استان دارای 19 شهرستان است و افزون بر 1300 کیلومتر مرز زمینی با کشورهای افغانستان و پاکستان و 310 کیلومتر مرز دریایی در دریای عمان دارد.
3042**6081 خبرنگار: محدثه حیدری گرجی **انتشاردهنده: حیدر سرایانی
  • تایید شده
  • در 1396/04/25
  • ساعت 20:30