تاریخ : پنجشنبه 23 دي 1395
کد 2528
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

فرماندار شهرکرد:

نظارت بر رستوران‌ها و اغذیه‌فروشی‌ها در شهرکرد تشدید می‌شود

فرماندار شهرکرد گفت: در راستای حفظ سلامت غذایی نظارت بر رستوران‌ها و اغذیه‌فروشی‌ها در شهرکرد تشدید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، حمید ملکپور صبح امروز در کارگروه امنیت غذایی با اشاره به ضرورت توجه به مسائل بهداشتی در رستوران‌ها و اغذیه‌فروشی‌ها اظهار داشت: نحوه استفاده از مواد غذایی و روغن‌ها در بسیاری از اغذیه‌فروشی‌ها شرایطی را ایجاد کرده که برای سلامت افراد بسیار مضر است.

وی با اشاره به استفاده از روغن با حرارت بالا در این اغذیه‌فروشی‌ها افزود: اغذیه‌فروشی‌ها باید نسبت به رعایت مسائل بهداشتی دقت نظر بیشتری داشته باشند که در غیر این‌صورت با آن‌ها برخورد می‌شود.

فرماندار شهرکرد بیان کرد: شهروندان نیز در صورت مشاهده واحدهایی که شرایط بهداشتی را رعایت و از مواد اولیه مناسب استفاده نمی‌کنند مراجعه نکنند و از واحدهای صنفی مطمئن خریداری کنند.

ملکپور با اشاره به سلامت گوشت استفاده شده در کباب کوبیده گفت: رستوران‌داران باید از گوشت مرغوب و بودن استفاده از گوشت مرغ کباب تهیه و کوبیده را به شکل سنتی عرضه کنند.

وی با بیان اینکه اغذیه‌فروشی‌ها در زمینه استفاده از روغن و نحوه سرخ‌کردن باید دقت بیشتری داشته باشند، خاطرنشان کرد: روغنی که به نقطه جوش می‌رسد برای سلامت افراد مضر است و مخاطراتی را برای سلامت افراد جامعه به وجود می‌آورد.

فرماندار شهرکرد با اشاره به نحوه قیمت‌گذاری تصریح کرد: قیمت‌ها باید براساس مواد غذایی استفاده شده تعیین شود.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/23
  • ساعت 11:20