تاریخ : جمعه 24 دي 1395
کد 2634
منبع : فارس نیوز مشاهده خبر در سایت منبع

طی سه سال گذشته صورت گرفت

تعمیر و تجهیز 105 خانه بهداشت در کهگیلویه

محمد هاشم طاعتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه اقدامات دولت در حوزه بهداشت این شهرستان را تشریح کرد.

رئیس مرکز بهداشت کهگیلویه از تعمیر و تجهیز 105خانه بهداشت و 16 مرکز بهداشتی درمانی با اعتباری بالغ بر 36 میلیارد ریال طی سه سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: با همکاری کمیته امداد و استانداری 25 خانه بهداشت ساخته شده است.

طاعتی افزود: آزمایشگاه مرکز اسفندان، شهید رجایی، امام علی(ع) و توسعه فضای فیزیکی آزمایشگاه مرکزی دهدشت و قلعه رئیسی از دیگر اقداماتی بوده که در راستای خدمات رسانی هر چه بهتر انجام شده است.

این مسؤول با اشاره به راه‌اندازی رادیولوژی مرکز قلعه رئیسی و لنده تصریح کرد: بهره‌برداری از این پروژه‌ها باعث شد بیماران به مراکز درمانی دهدشت مراجعه نکنند.

وی با بیان اینکه سه مرکز خدمات جامع سلامت با تمام تجهیزات اداری و پزشکی در شهر دهدشت راه‌اندازی شده است گفت: آزمایشگاه آب و مواد غذایی این شهر نیز مجهز شد.

طاعتی اجرای برنامه سفیران سلامت در خانواده‌ها، مدارس و ادارات شهرستان را از دیگر برنامه‌های اجرایی معاونت بهداشت برشمرد و افزود: با هدف ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف، فضای فیزیکی آموزشگاه بهورزی با بهترین امکانات به بهره‌برداری رسید.

این مسؤول ادامه داد: در همین راستا خوابگاه خواهران و برادران با تمام تجهیزات جهت استفاده دانش‌آموزان بهورزی مهیا شده است.

وی با بیان اینکه همه خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی و درمانی به امکانات رفاهی ،اداری و پزشکی مجهز شده است،افزود: همه مراکز، پایگاه‌ها وخانه‌های بهداشت به رایانه مجهز شدند.

طاعتی ساخت مرکز زایمان فیزیولوژیک در مرکز بهداشت شهرستان،ایجاد مرکز خدمات جامعه سلامت امام علی(ع) و تجهیز به تمام امکانات ازجمله ملزومات اداری، پزشکی، رفاهی، اینترنت، آزمایشگاه، دندانپزشک و تجهیز مراکز و خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های شهرستان به سیستم سرمایشی و گرمایشی را از دیگر خدمات مرکز بهداشت شهرستان طی سه سال گذشته عنوان کرد.

وی از راه‌اندازی زایشگاه دیشموک به یکی از پروژه‌های مهم و ضروری در این بخش نام برد و گفت: مراکز امام علی(ع)، دیشموک، قلعه رئیسی، قلعه‌دختر و سوق به یونیت‌های دندانپزشکی مجهز شدند.

رئیس مرکز بهداشت کهگیلویه هم چنین از مجهز شدن 56 واحد بهداشتی و درمانی شهرستان به سامانه یکپارچه بهداشت خبر داد

انتهای پیام/82016/ج30/

  • تایید شده
  • در 1395/10/24
  • ساعت 22:19