تاریخ : شنبه 25 دي 1395
کد 2671
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

از طریق ویدئو کنفرانس توسط وزیر بهداشت

۲۰۴ تخت روانپزشکی در بیمارستان‌های فارس افتتاح شد

همزمان با آیین بهره‌برداری از تخت‌های روانپزشکی کشور صبح امروز ۲۰۴ تخت روانپزشکی در بیمارستان‌های استان فارس از طریق ویدئو کنفرانس توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.

علی بهادر در حاشیه افتتاحیه این طرح‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز اظهار داشت: طرح افتتاح تخت‌های روانپزشکی در راستای تحقق اهداف طرح تحول نظام سلامت و گسترش خدمات آن در قالب بسته‌های مختلف خدماتی افتتاح شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه هزینه هر تخت بیمارستانی 20 میلیون تومان بوده است گفت: این تخت‌ها در بیمارستان‌های شهر شیراز، پاسارگاد، مرودشت، سپیدان، اشکنان و خنج افتتاح شده است.

وی افزود: با افتتاح این تعداد تخت زمان انتظار بستری بیماران اورژانس روانی از 40 روز به 10 روز کاهش یافت.

بهادر با اشاره به بیان اینکه با افتتاح این 204 تخت، تعداد تخت‌های روانپزشکی به 785 تخت رسید خاطرنشان کرد: هنوز به 500 تخت روانپزشکی دیگر در بیمارستان‌های فارس نیاز است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین به کمبود مرکز نقاهتگاهی بیماران در استان فارس اشاره کرده و گفت: بر اساس پیش‌بینی صورت گرفته بیش از 100 بیمار در بیمارستان‌های فارس هستند که درمان پیدا کرده و به دلیل بلاصاحب بودن از مرخص شدن خود امتناع می‌کنند که این به عنوان یک معضل بزرگ باید رفع مشکل شود.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/25
  • ساعت 11:1