تاریخ : چهارشنبه 18 مرداد 1396
کد 26945
منبع : پایگاه اطلاع رسانی آناج مشاهده خبر در سایت منبع

در دیدار شهردار تبریز و رییس دانشگاه یئددی‌تپه ترکیه مطرح شد؛

تعامل علمی و آموزشی تبریز و دانشگاه یئددی‌تپه ترکیه

شهردار تبریز بر توسعه زمینه های همکاری های مشترک علمی میان دانشگاه های تبریز و یئددی تپه ترکیه در حوزه فعالیت های تحقیقاتی و تبادل دانشجو تاکید کرد.

به گزارش آناج، صادق نجفی در دیدار خود با هیئت علمی و هیئت رییسه دانشگاه " یئددی تپه" ترکیه با اشاره به اینکه دانشگاه تبریز به عنوان اولین دانشگاه در ایران و جایگاه برجسته آن در بین دانشگاه های تاثیر گذار جهان اظهارداشت: طرفین قابلیت‌های مناسبی در زمینه‌های مشترک تقویت زیرساخت های بخش های دانش‌بنیان دارند.

وی افزود: شهر تبریز به لحاظ سابقه تاریخی خود در خصوص توسعه زیرساخت های علمی به واسطه ارتباط مستقیم خود با مراکز علمی کشورهای پیشرو در علوم مختلف به ویژه علوم پزشکی توانسته به جایگاه ویژه ای در کشور و منطقه دست یابد.

شهردار تبریز گفت: شهرداری تبریز در کنار تقویت مراکز درمانی- تحقیقاتی با عنوان مرکز سلامت شهرداری ردیف ویژه ای برای حمایت مالی خود از دانشگاه علوم پزشکی تبریز تعریف کرده است.

نجفی همچنین بر لزوم توسعه همکاری گردشگری سلامت علاوه بر انتقال علم و دستاوردهای علمی با دانشگاه های کشور ترکیه تاکید کرد و متذکر شد: با توجه به رویداد بزرگ ملی میزبانی تبریز در سال 2018 ضرورت  دارد این میزبانی، بر گردشگری صرف محدود نشود.

رئیس هیئت مدیره دانشگاه "یئددی‌تپه" ترکیه نیز در این نشست با ابراز خرسندی از برگزاری چنین نشست هایی گفت: اجری پروژه های مشترک تحقیقاتی، درمانی، صنعتی توسط طرفین قرارداد می تواند نقطه عطفی در همکاری های مشترک و جامع محسوب شود.

یوسف آک گون اظهار امیدواری کرد: ادامه همکاری های مشترک تبریز با دانشگاه های استانبول و یئددی ¬تپه ترکیه ضمن تبادل محققان، دانشجویان و اجرای پروژه های مشترک، وارد فاز های مختلف عمرانی - صنعتی شود.

  • تایید شده
  • در 1396/05/18
  • ساعت 16:30