تاریخ : پنجشنبه 19 مرداد 1396
کد 27006
منبع : پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی شهریار مشاهده خبر در سایت منبع

فرماندار تبریز:

عکس‌های جشنواره سراسری عکس مستند تبریز در قالب یک کتاب چاپ شود

شهریارنیوز: فرماندار تبریز گفت: عکس‌های هنرمندان در جشنواره سراسری عکس مستند تبریز باید در قالب یک کتاب ارزشمند چاپ و ماندگار شود.

به گزارش شهریار، رحیم شهرتی‌فر در دیدار با عوامل این جشنواره تشریح کرد: سند، حقانیت یک ادعا را ثابت می‌کند و وقتی می‌گوییم عکس مستند، منظورمان عکس‌هایی هستند که می‌توانند ادعاهایمان را ثابت کنند. 

  وی ادامه داد: زندگی در ایران در شئون مختلف خودساری و جاری است و عکاسی مستند می‌تواند حیات ملی ایران را متناسب با ادعاهای ما مستند کند. 

  فرماندار تبریز درمورد جشنواره سراسری عکس مستند تبریز اعلام کرد: این فعالیت هنری پرارزش بی‌شک با استقبال عکاسان سراسر کشور در شکلی باشکوه برگزار می‌شود و یکی از فرصت‌های مغتنم برای معرفی تبریز و ایران است. 

  وی همچنین درباره نتایج این جشنواره تاکید کرد: عکس‌ها و مجموعه‌های این جشنواره باید در قالب یک کتاب ماندگار شوند که می‌توانند منبع خوبی برای مراجعه گردشگران باشند. 

  شهرتی‌فر با بیان اینکه «تبریز 2018» فرصت بسیار خوبی برای تبادلات فرهنگی و هنری و معرفی شهرمان است، افزود: آثار جشنواره عکس مستند تبریز همچنین می‌توانند به عنوان مجموعه‌ای باارزش برای ورود به تبریز 2018 به کار بروند و در همین راستا از معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تقاضا می‌کنم از فرصتی که این جشنواره فراهم می‌کند، غفلت نکنند. 

  وی اعلام کرد: اگر حمایت‌های جدی بخش دولتی و خصوصی باشد، مطمئنا این جشنواره سالیان سال ادامه خواهد یافت؛ چرا که تبریز برای برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری بستری بسیار مناسب است. 

  فرماندار تبریز بر ضرورت توازن در تخصیص اعتبارات بخش دولتی تاکید کرد و گفت: نباید تمام اعتباراتمان را در یک بخش یا یک رشته متمرکز کنیم و مصداق این موضوع گلایه همیشگی جامعه ورزشکاران از توجه بیش از حد به فوتبال و فوتبالیست‌هاست. 

  وی خاطرنشان کرد: اینکه بخش خصوصی برای حمایت از چنین جشنواره‌ها و رویدادهایی توجیهات اقتصادی بخواهد توقع درستی است اما ما باید همیشه قدردان آن‌دسته از دستگاه‌های خصوصی که به این عرصه ورود پیدا می‌کنند، باشیم.

  • تایید شده
  • در 1396/05/19
  • ساعت 10:47