تاریخ : پنجشنبه 16 دي 1395
کد 273
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت:

تا دو سال آینده دانش‌آموزانی بدون پوسیدگی دندان خواهیم داشت

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در بحث سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان اگر در راستای طرح تحول سلامت حرکت کنیم تا دو سال آینده دانش‌آموزانی بدون پوسیدگی دندان خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حمید صمدزاده در مراسم افتتاح مرکز دندانپزشکی کودکان امام علی (ع) در بیرجند اظهار داشت: طرح تحول در حوزه بهداشت دهان و دندان از 23 فروردین‌ماه 94 در کشور آغاز شد که بعد از اجرای این طرح 900 دندان‌پزشک در مراکز بهداشتی روستایی مستقر شدند و برای 7 میلیون دانش‌آموز نیز در سه نوبت طرح وارنیش فلوراید اجرا شد.

وی تصریح کرد: در بحث سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان اگر در راستای این طرح و برنامه‌ حرکت کنیم تا دو سال آینده دانش‌آموزانی بدون پوسیدگی دندان خواهیم داشت.

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه پوشش روستایی دندان‌پزشکی در کشور 70 درصد است خاطرنشان کرد: پوشش روستایی دندان‌پزشکی در استان خراسان جنوبی 90 درصد است.

صمدزاده با اشاره به عمر 20 ساله برخی از مراکز بهداشتی درمانی و مستهلک شدن ساختمان‌ها و تجهیزات این مراکز گفت: بعد از اجرای طرح تحول سلامت بهسازی فضای 2 هزار و 400 مرکز بهداشتی درمانی در سطح کشور انجام شده است. 

وی افزود: 2 هزار و 800 مرکز بهداشتی درمانی در کشور فعال است که از این تعداد ‎هزار و 200 مرکز در روستاها مستقر هستند و 80 درصد آنها قبل از اجرای طرح تحول سلامت فاقد نیرو بودند که اکنون همه این مراکز فعال هستند و در حال ارائه خدمت به مردم هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیز در این مراسم اظهار داشت: مرکز دندانپزشکی کودکان امام علی (ع) در راستای اقدامات تخصصی و فوق تخصصی دندان پزشکی اطفال امروز به بهره‌برداری رسیده است.

وی گفت: خیران سلامت بازوان توانمند مردمی در راستای کمک به بهبود شاخص‌های حوزه سلامت هستند که تاکنون در استان خرسان جنوبی در راستای حل مشکلات بهداشتی و درمانی گام‌های موفقی برداشته‌اند.

کاظم قائمی از بهره‌برداری مرکز رادیوتراپی استان با همت مجمع خیران سلامت استان خبر داد و گفت: مرکز رادیوتراپی خراسان جنوبی یک مرکز منحصر به فرد برای ارائه خدمات به بیماران سرطانی است که به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/16
  • ساعت 14:50