تاریخ : دوشنبه 23 مرداد 1396
کد 27338
منبع : خبرگزاری برنا مشاهده خبر در سایت منبع

سکوت مرد عروسکی در تهران شکست!

وقتی خبردار شدیم «رودریگو آلوز» مجری مشهور بریتانیایی برای عمل جراحی زیبایی به ایران آمده طبیعی بود که فرصت یک گفت وگو با او را از دست ندهیم. مصاحبه با «مجری-ستاره‌ای» که اخیراً شصت و یکمین جراحی زیبایی‌اش را انجام داده و با این حساب، رکورددار جراحی پلاستیک دنیاست، طبعاً برای هر خبرنگاری جاذبه دارد.

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ روزنامه ایران نوشت: چنین آدمی چه بخواهد، چه نخواهد، در معرض توجه و قضاوت همگان قرار دارد و هر کسی با ظن خود یار او می شود. چنین آدمی چه طرز فکری باید در زندگی داشته باشد که به اعمال جراحی انگشت شمار قانع نباشد و بارها و بارها خود را به تیغ پرریسک جراحان بسپارد؟ براستی «رودریگو آلوز» چگونه آدمی است؟ آیا او را بیماری باید دانست که با وجود ظاهر متفاوتش، نوعی روان نژندی مرموز در هزارتوی درونش پنهان است؟ یا آدمی که صرفاً به دنبال زیباتر شدن چهره خود است!

L4yI5

قرار دیدار ما با مرد عروسکی در کلینیکی بود که معاینات و مراقبت‌های بعد از عمل جراحی او در آنجا انجام می‌شد. آلوز با لباس‌های چندهزار دلاری، بینی چسب زده و چانه‌ای که هنوز رد تیغ جراحی در آن نمایان بود، مقابل ما نشست و تأکید داشت تلاش برای زیبا بودن یک امر فطری است. او با اشتیاق عکس‌های قبلی‌اش را که در لپ تاپ ذخیره کرده بود، نشان‌مان داد و گفت این بار زیباتر از قبل شده‌ام؛ به همین خاطر بود که علاقه‌ای نداشت با چهره چسب زده‌اش از او عکس بگیریم و می‌گفت، چند روز بعد که وضعیت چهره‌اش بهتر شد می‌خواهد از چهره جدیدش رونمایی کند.

کار کارستان پزشکان ایرانی

رودریگو آلوز یکی از ده‌ها توریستی است که ایران را برای انجام جراحی پلاستیک (به‌دلیل کیفیت بالای خدمات و صرف یک پنجم هزینه در مقایسه با کشورهای اروپایی) انتخاب کرده است، با این تفاوت که او برای حساس‌ترین جراحی‌اش به یک پزشک ایرانی اعتماد کرد، همچنین علاوه بر جراحی بینی، لیفت ابرو، تغییر فرم چانه، لیزر موهای زائد و لمینیت دندان‌هایش را نیز در ایران انجام داده است.

دکتری که برای مرتبه دوم عمل جراحی بینی رودریگو آلوز را برعهده داشته است در همین خصوص گفت: ارزآوری و از بین رفتن ایران هراسی دو موضوع مهمی است که با ورود بیماران و توریست‌های خارجی به کشورمان، محقق خواهد شد از این‌رو وقتی رودریگو به ایران آمد و از من خواست برای مرتبه دهم بینی‌اش را جراحی کنم، با وجود ریسک بالایی که وجود داشت، انجام این جراحی را برعهده گرفتم.

جراح آلوز به ما گفت: سال گذشته هشتمین عمل زیبایی بینی رکورددار جراحی دنیا را برعهده گرفتم. وی بعد از بازگشت به کشورش، نهمین جراحی بینی‌اش را نیز انجام داد اما از آنجا که مدل بینی قبلی را بیشتر دوست داشت، مجدد به ایران آمد و از من خواست برای دهمین مرتبه بینی‌اش را جراحی کنم. طبعاً پای ایران و «توانمندی پزشکان ایرانی» در میان بود و با وجود ریسک بالای این عمل آن را پذیرفتم.

وجه اشتراک کسانی که در آنجا حضور داشتند چسب‌های صورت‌شان بود. دختران و پسران جوانی که خوشحال بودند با این مجری معروف و رکورددار جراحی پلاستیک دنیا هم کلینیک‌اند! دوره‌اش کرده بودند و با آنکه اکراه داشت از چهره‌اش عکس بگیرند، در نهایت مغلوب شد و سعی می‌کرد با زبان انگلیسی قابل فهم از تجربیاتش برای آنها بگوید.

او از دوران تلخ کودکی‌اش، رؤیاهای دست یافتنی و نخستین مرتبه‌ای که به جراحی پلاستیک و تغییر مسیر زندگی‌اش فکرکرد، این گونه گفت: «چند روز قبل آغاز 34 سالگی‌ام را در ایران جشن گرفتم و برای همین باید واقعیتی را بازگو کنم. در 18 کشوردنیا و در 58 شبکه تلویزیونی مجری گری کرده ام- و می‌کنم- و شغلم ایجاب می‌کند بهترین چهره را داشته باشم. من نمی‌خواهم پیر شوم و این چیزی است که نمی‌توانم آن را پنهان کنم. من عاشق زندگی هستم و طبعاً خودم را هم دوست دارم. برای همین می‌خواهم جراحی‌های پلاستیک مختلف انجام دهم تا پیر نشوم. البته خوشحالم که با پیشرفت تکنولوژی پیری به تأخیر می‌افتد. من اعتقاد دارم همه آدم ها باید عاشق خودشان باشند، آنها می‌توانند با جراحی پلاستیک از خودشان راضی باشند اما باید دقت کنند ممکن است بعضی از جراحی‌های پلاستیک در برخی کشورها با هزینه کمتری انجام می‌شود، ولی نمی‌توان به این سادگی‌ها اعتماد کرد چراکه برای مثال ممکن است انجام جراحی پلاستیک در کشوری مثل مکزیک با هزینه کمتری انجام شود اما احتمال بروز عفونت بالاست به همین خاطر من برای انجام انواع جراحی‌های پلاستیک در کشورهای مختلف تحقیقات گسترده‌ای را انجام می‌دهم تا سلامتی‌ام به خطر نیفتد و این بار تصمیم گرفتم دهمین جراحی بینی‌ام را با وجود هشدارهای پزشکان مختلف دنیا، به پزشکی ایرانی که به دلیل تعدد عمل جراحی بینی در طول روز مهارت بالایی دارد، بسپارم.

 

دنیا منتظر من است

رودریگو از دومین سفرش به ایران گفت: در مصاحبه‌های مختلفی که داشتم با صراحت اعلام کردم ایران یکی از امن‌ترین کشورهای دنیاست. در عرض 30 دقیقه از دوبی به کیش رسیدم و در این جزیره استقبال گرمی از من شد. همین مهربانی مردم ایران است که باعث شده تا این حد ایران را دوست داشته باشم. هوای کیش خیلی گرم بود، اما همه امکانات فراهم و پرسنل بیمارستان کیش هم به قدری همراه بودند که هیچ مشکلی وجود نداشت. مهم‌تر از همه اینکه وقتی اطرافیان فهمیدند قصد دارم به ایران سفر کنم به من می‌گفتند تو احمق هستی که می‌خواهی به آنجا بروی در حالی که بر خلاف باور آنها، به هر کدام از شهرهای ایران که سفر کردم، متوجه امنیت بالای آنجا شدم. در ایران نه تنها جنگی وجود ندارد و خطری توریست‌ها را تهدید نمی‌کند، که مردمی بسیار قابل اعتماد و مؤدب دارد و تا به هم می‌رسند می‌گویند [به فارسی می‌گوید] «سلام خوب هستید؟»

بارها اتفاق افتاده در هتل‌های برخی از کشورها هم بادیگارد داشتم، اما در حال حاضر که در تهران هستم، در امنیت کامل به این طرف و آن طرف می‌روم و احساس می‌کنم این کشور حتی از امریکا (که در میامی و نیویورک مردم همدیگر را راحت می‌کشند)، امن‌تر است.

واقعیت این است که ایران با حضور جراحان پلاستیک ماهر، مردمان بسیار خوب، جغرافیا و مناظر دیدنی و همچنین اماکن تاریخی‌اش بسیار خاص و بکر است و شما می‌توانید از این سه فاکتور برای جذب توریست بخوبی استفاده کنید. ایران بیشترین آمار جراحی بینی مردان و زنان را در اختیار دارد و هیچ کشوری به اندازه ایران جراحی بینی ندارد و به همین دلیل پزشکان ایران در این زمینه از تبحر بالایی برخوردارند.

سفرهای زیادی به پاریس و امریکا و لندن و برزیل داشتم و پزشکان در این کشورها حاضر نشدند بینی‌ام را برای دهمین بار عمل کنند این درحالی بود که بینی‌ام مشکل داشت و نمی‌توانستم نفس بکشم؛ اما در ایران، پزشک جراحم غضروفی را از پشت گوش من برداشت و آن را به بینی‌ام پیوند زد و به این ترتیب مشکل تنفسم برطرف شد. در امریکا دو پزشک به من گفتند اگر این بار بخواهم بینی‌ام را عمل کنم برای همیشه آن را از دست خواهم داد اما اکنون من در ایران هستم. بینی‌ام را عمل کرده‌ام و خیلی هم خوشحال هستم. به نظر من پزشکان آنجا اعتماد به نفس لازم را ندارند.

او که با وجود عمل جراحی اخیرش بسیار سرحال بود، ادامه داد: وقتی قرار شد به ایران سفر کنم باید برای سری جدید برنامه «سلبریتی بیگ برادر» که یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیونی در لندن است مجری باشم و دستمزد 150 هزار پوندی برای من در نظر گرفته شده بود اما این برنامه و دستمزد بالای آن را رها کردم و به ایران آمدم زیرا برای من جراحی در اولویت قرارداشت. می‌خواهم این برنامه تلویزیونی را در ماه ژانویه برگزار کنم و با چهره‌ای جذاب‌تر در این برنامه دیده شوم. بسیاری از مردم و بیننده‌های برنامه‌های تلویزیونی در سراسر دنیا منتظر هستند تا چهره جدید مرا ببینند و می‌خواهند بدانند که چقدر تغییر کرده‌ام و اطمینان دارم از دیدن چهره‌ام به وجد خواهند آمد.

رودریگو که ظاهراً آدم بسیار خوش اشتهایی است، از اشاره به غذاهای ایرانی نیز غافل نشد: اگر بخواهم از فرهنگ و زیبایی‌های ایران بگویم نمی‌توانم اشاره‌ای به غذاهای لذیذ ایرانی نداشته باشم. از آنجایی که تولدم نزدیک بود می‌خواستم به کشوری سفر کنم که فرهنگ، مردم و غذاهای خیلی خوبی داشته باشد و در کنار همه اینها کیفیت جراحی پلاستیک در آنجا بالا باشد.

در ایران با جراحی بینی، چانه، لیفت ابرو وجوان‌سازی صورت و لمینت دندان چهره جدیدی پیدا کردم و با اعتماد به نفس بالا به کشورم بازخواهم گشت و در نخستین بخش از برنامه پربیننده‌ام از فرهنگ و دوستی مردم ایران، غذاهای خوشمزه و پزشکان متبحر ایرانی سخن خواهم گفت. پزشکان ایرانی با تبحر بالا بسیار سریع و حرفه‌ای کارمی کنند در حالی که در دیگر کشورها این خبرها نیست.

 

کیفیت بالای جراحی در ایران

من سه ملیت اسپانیایی، انگلیسی و برزیلی دارم ولی اصالت من انگلیسی است. مادرم در برزیل بود و پدرم در انگلیس و بعد از ازدواج مادرم به انگلیس آمد. در برزیل بیمارستان‌های بسیار مجهزی وجود دارد اما این درصورتی است که پول زیادی پرداخت کنید و در غیر این صورت خبری از دریافت خدمات خوب پزشکی نخواهد بود و ممکن است دچار عفونت شوید. در انگلیس نیز سیستم بسیاری از بیمارستان‌ها شبیه هم است. دراین کشور سیستم بهداشت عمومی و درمان (NHS) برای همه ساده و یکسان است. کیفیت جراحی پلاستیک درانگلیس چندان خوب نیست و بسیار گران است. نکته جالب در فرهنگ انگلیس این است که مردم این کشور در ظاهر، جراحی پلاستیک را خیلی بد می‌دانند اما در حقیقت موردپسند همگان است و تنها به خاطر حفظ فرهنگ‌شان وقتی به هم می‌رسند از بد بودن جراحی‌های پلاستیک می‌گویند. در ترکیه، لهستان و امریکا عمل  های جراحی متعددی انجام دادم به همین خاطر در جریانم که بهترین پزشکان این کشورها تنها در هفته سه عمل جراحی انجام می‌دهند در حالی که جراح و متخصص خوب کسی است که هر روز با انجام چند عمل جراحی، تجربه و اعتماد به نفس بالایی پیدا کند و من این اعتماد به نفس را در میان پزشکان و جراحان ایرانی بخوبی دیده ام.

A7gP5

 

زندگی من دیر شروع شد

هنوز هم خاطرات تلخ کودکی‌اش را به یاد دارد. روزهایی که به خاطر هیکل چاق و بدقواره‌اش همیشه در مدرسه مورد تمسخر قرار می‌گرفت. کودکی‌اش را پشت سر نگذاشته بود که پدرش را از دست داد و در ابتدای جوانی به انگلستان رفت.

یک سال قبل از آن نخستین جراحی زیبایی‌اش را انجام داد و به این ترتیب دریچه تازه‌ای به سوی زندگی او باز شد؛ دریچه‌ای که در آن زیبایی و جوان ماندن حرف اول را می‌زد. رودریگو از آن روزها این گونه گفت: زندگی من خیلی دیر شروع شد. کودکی و نوجوانی خوبی نداشتم واز آنجایی که خیلی چاق بودم و به خاطر بینی بزرگم به دماغ سیب زمینی معروف شده بودم به همین خاطر و برای فرار از مورد تمسخر قرار گرفتن همکلاسی‌هایم در 17 سالگی نخستین عمل جراحی را انجام دادم. در 18 سالگی‌ام به لندن رفتم و مقیم انگلستان شدم.

آرزو داشتم به همه دنیا سفر کنم و زیبا باشم. می‌خواستم با زیبایی‌ام مورد توجه همه قرار بگیرم و به من احترام بگذارند. این همان چیزی بود که هیچگاه در کودکی آن را حس نکرده بودم. در انگلستان وارد دانشگاه شدم و با تحصیل در رشته ارتباطات فعالیتم را در شبکه‌های تلویزیونی آغاز کردم. در کنار آن شروع به یاد گرفتن زبان کردم و در حال حاضر به 5 زبان زنده دنیا تسلط دارم. خانواده‌ام در برزیل از لحاظ اقتصادی بسیار قوی بودند.

آنها صاحب سوپرمارکت‌های متعدد و مراکز خرید بودند و زمانی که پدربزرگ و مادربزرگم از دنیا رفتند من تنها وارث آنها بودم به این ترتیب ثروت و املاک زیادی در سراسر دنیا به من رسید.

زندگی من عالی نبود اما جراحی پلاستیک باعث شد بهتر شود و یاد گرفتم چطور خوشحال زندگی کنم. او که شصت و یکمین عمل جراحی زیبایی‌اش را در ایران انجام داده و زندگی گذشته خود را زندگی سختی می‌دانست، گفت: از زمانی که به یاد دارم تا به حال مشغول درس خواندن و کار کردن بوده‌ام برای همین به آنهایی که فکر می‌کنند زندگی سختی دارند توصیه می‌کنم برای داشتن یک زندگی خوب، هدفی را انتخاب کنند و برای رسیدن به آن هدف صادقانه تلاش کنند. زبان، فرهنگ و مهارت‌های مختلف را یاد بگیرند تا به رؤیاهایشان برسند.

برای مثال اگر کسی دوست دارد خلبان شود، این آرزو با یک بشکن، شدنی نیست بلکه باید یک پروسه طولانی را طی کند. با همین باور است که من هنوز در حال یاد گرفتن هستم. از اینکه چیزی را پنهان کنم بیزارم و هر روز در برنامه‌های تلویزیونی به صورت زنده با افراد در ارتباطم، بسیار صادق هستم و این صداقت باعث می‌شود تا مورد احترام همه دوستان و اطرافیانم قرار بگیرم.

 

راز زندگی

رودریگو در پاسخ به این سؤال که واکنش مردم در خصوص تعدد عمل‌های زیبایی‌اش تاچه اندازه برایش اهمیت دارد گفت: من این جراحی‌ها را به خواست و برای خودم انجام می‌دهم نه برای کسی، به همین خاطر نه تنها از این موضوع خجالت نمی‌کشم، که خیلی راحت با این موضوع برخورد می‌کنم. در برهه‌ای زندگی می‌کنیم که ظاهر بسیار مهم است و من هم که یک سلبریتی‌ هستم دوست دارم به افراد کمک کنم و تجربیات خوبم را در اختیارشان بگذازم.

این برای من بسیار جالب است که مردم ایران به ظاهر زیبا اهمیت می‌دهند. این بدن متعلق به خودمان است و اینکه افراد به خودشان احترام می‌گذارند بسیار قابل اهمیت است. من نمی‌گویم ظاهر از باطن مهم‌تر است زیرا به سرشت پاک و رعایت اخلاقیات بسیار توجه دارم اما به نظرم این خیلی بد است که توجه به ظاهر زیبا برای افراد گران تمام شود، برای همین دوست دارم در تغییر این باور به آنها کمک کنم تا ترکیب ظاهر و باطن زیبا را در کنار هم داشته باشند و همان‌طور که درون‌شان را زیبا می‌سازند دنیای بیرون‌شان را هم زیبا کنند.

رودریگو آلوز که در رسانه‌ها به «باربی کن» معروف است، این لقب را دوست ندارد. او در این باره گفت: به دلیل سبک زندگی ام، صورت زیبا، میکاپ، نوع پوشش، مدل مو، لنزهایم و مسافرت‌هایی که می‌روم در رسانه‌ها من را «باربی کن» معرفی می‌کنند در صورتی که خودم این نام مستعار را دوست ندارم. واقعیت این است که من یک انسان هستم، شبیه عروسک نیستم و تنها می‌خواهم آن چیزی باشم که خودم می‌خواهم یعنی متفاوت، خوب و خاص باشم.

 

  • تایید شده
  • در 1396/05/23
  • ساعت 8:11