تاریخ : شنبه 25 دي 1395
کد 2755
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

تسنیم گزارش می‌دهد

بلاتکلیفی ۶ ساله احداث بیمارستان دورود/جانمایی غلط ساخت بیمارستان را متوقف کرد

جانمایی نامناسب و فقدان راه دسترسی بیمارستان دورود ساخت این پروژه را متوقف کرده است.

گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد در سال 89 عملیات اجرایی ساخت بیمارستان شهدای هفتم تیر شهرستان دورود آغاز شد اما پس‌ازاینکه اسکلت سه‌طبقه بیمارستان علم شد مسئولان دریافتند که جانمایی این بیمارستان مناسب نیست و باید به فکر مکان دیگری برای احداث این بیمارستان باشند اما جانمایی نامناسب، فقدان راه دسترسی و کمبود اعتبارات مشکلات بر سر راه اجرای این پروژه درمانی است که سبب شده تاکنون این پروژه عملیاتی نشود.

در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که ظهر امروز در استانداری لرستان برگزار شد بار دیگر مشکلات ساخت این بیمارستان به میان آمد که با توجه به مباحث مطرح شده باید گفت همچنان ساخت این بیمارستان بلاتکلیف است.

مخالفت سازمان مدیریت و برنامه ریزی با ساخت بیمارستان دورود

ماشاالله نعمتی فرماندار دورود در این جلسه اظهار داشت: بیمارستان نیمه‌کاره شهرستان دورود یکی از پروژه‌هایی است که وزیر شخصاً بازدید داشتند ولی متأسفانه به دلیل جانمایی غلطی که درگذشته صورت گرفته سازمان مدیریت با ادامه پروژه مخالف کردند و بنا شد زمینی در جای دیگری لحاظ شود.

وی افزود: در هفته گذشته مشاور وزیر به شهرستان آمدند و بیش از 15 هکتار زمین را در ورودی شهرستان دورود پیش‌بینی کردیم که با مالکان توافقات نهایی انجام شد.

فرماندار دورود عنوان کرد: این در حالی است که تاکنون شش میلیارد برای ساخت این بیمارستان هزینه شده و 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

روند عملیات اجرایی بیمارستان دورود تسریع شود

وی بیان کرد: با توجه به اینکه در بخش زیرساخت‌ها در شهرستان دورود مشکل‌داریم و بنا شد این پروژه جزء پروژه‌های اقتصاد مقاومتی دیده شود لازم است درروند عملیات اجرایی این بیمارستان تسریع شود.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: بیمارستانی که در  شهرستان دورود طراحی‌شده والان سازمان مدیریت برنامه‌ریزی قبول ندارد و هزینه هنگفتی شده باید بررسی و عوامل به دادگاه معرفی شود.

عوامل ساخت بیمارستان به دادگاه معرفی شود

وی افزود: بازرسی و دیوان محاسبات باید بررسی انجام دهند که چطور جایی درست می‌کنند و این مقدار هزینه می‌شود ولی بعد رها می‌شود.

استاندار لرستان عنوان کرد: بااین‌وجود باید گفت کار کارشناسی و تخصص کجا است؟ همین سازمان مدیریت برنامه‌ریزی که الآن درست‌شده قبلاً پول داده اما الآن تعطیل کرده است و وزارت بهداشت قبلی درست کرده و فعلی قبول ندارد؛ بالاخره تکلیف این پول ولو دو میلیارد تومان که به نظر بیشتر است چیست و چه کسی باید پاسخگوی این قضیه باشد.

وی بیان کرد: چندین بار از این پروژه بازدید کرده‌ایم فقط برای راهی که باید ساخته شود شش الی هفت میلیارد تومان پول نیاز است که راه دسترسی احداث شود.

نامناسب بودن راه دسترسی بیمارستان

بازوند تصریح کرد: در حال حاضر راه این مکان از داخل قبرستان عبور می‌کندو هر مریضی که از این مسیر عبور داده شود روحیه خود را از دست می‌دهد، راه مناسبی ندارد و نمی‌توان مریضی را از داخل قبرستان به بیمارستان برد شاید مقداری طنز آور است ولی تأثیر زیادی در روحیه مریض دارد که باید راه دیگری ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت زیر بار نمی‌رود و از وزیر تقاضا کردیم که ساخت را ادامه دهد ولی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مطرح کردند که زیر بار نرفتند و زمین  خریداری کرده‌ایم و کار را انجام می‌دهیم.

استاندار لرستان گفت: بنا شد حدود 50 میلیارد تومان وام بگیریم و به دانشگاه علوم پزشکی بدهیم تا با 50 میلیارد تومان این بیمارستان را شروع کنند.

وی اظهار داشت: اگر وزارت بهداشت به این جمع‌بندی برسد که بیمارستان را بسازد ما موافق هستیم ولی این کار را انجام نمی‌دهند، مردم مطلقاً با این مکان مخالف هستند و با بارش برف جاده دسترسی بسته می‌شود و مشکلاتی به وجود می‌آورد.

نادر همتی قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در این زمینه اظهار داشت: زمین بیمارستان دورود مربوط به دانشگاه است و حصاری که دور این زمین  است هزار مترمربع است.

طهماسب نظری مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز گفت: هزینه زیادی برای ساخت این بیمارستان شده ولی باید کارشناسی جدی صورت بگیرد.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/25
  • ساعت 16:51