تاریخ : يکشنبه 26 دي 1395
کد 2811
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

اخبار کوتاه استان سیستان و بلوچستان

نمایشگاه انفرادی عکس "گز نگاره‌ها" در زاهدان برپا می‌شود

نمایشگاه انفرادی عکس‌های یک هنرمند سیستانی با عنوان "گز نگاره‌ها" با هدف نمایش شرایط زندگی مردم منطقه سیستان در شرایط خشکسالی از ۲۸ دی‌ماه به مدت چهار روز در زاهدان برپا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، نمایشگاه انفرادی عکس‌های "حامد غلامی" هنرمند عکاس سیستانی با عنوان "گز نگاره‌ها" از سه‌شنبه 28 دی‌ماه به مدت چهار روز در مجتمع فرهنگی و هنری اداره‌کل ارشاد سیستان و بلوچستان برپا می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت بازدید از این نمایشگاه از ساعت 10 تا 12 و 17 تا 21 به محل برپایی نمایشگاه واقع در خیابان "خرمشهر" شهر زاهدان مراجعه کنند.

حامد غلامی در رابطه با این نمایشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: جمع‌آوری عکس‌های این مجموعه حدود 6 سال طول کشیده و نهایتاً در دو بخش مستند اجتماعی و طبیعت نمایش داده می‌شوند.

این هنرمند عکاس در خصوص نام انتخابی برای این نمایشگاه بیان داشت: "درخت گز" در منطقه سیستان واقع در شمال سیستان‌ و بلوچستان به عنوان نمادی از مقاومت و ایستادگی در برابر خشکسالی قلمداد می‌شود، به نحوی که این درخت پس از کاشت در سطح زمین سال‌ها بدون آب بزرگ می‌شود.

وی اضافه کرد: منطقه سیستان 18 سال است که با خشکسالی رودخانه هیرمند و پس از آن خشکسالی تالاب بین‌المللی هامون دست و پنجه نرم می‌کند و عنوان "گز نگاره‌ها" با هدف نمایش تصاویری از ایستادگی مردم منطقه سیستان مقابل خشکسالی انتخاب شده است.

بولواری در زاهدان به نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نام‌گذاری شد

نایب رئیس شورای شهر زاهدان از تصویب نام‌گذاری بلواری در زاهدان به نام "آیت‌الله هاشمی رفسنجانی" در صحن علنى این شورا خبر داد.

عطالله شه‌بخش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان با اشاره به سوابق و خدمات انقلابی مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: به همین منظور شورای شهر زاهدان تصمیم گرفت تا بلواری در زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان را به نام این مجاهد انقلابی و یاور امام(ره) و رهبری قرار دهد.

وی گفت: با تصویب کمیته نام‌گذاری شورای شهر بلواری در زیباشهر که از میدان "دکتر حسابی" آغاز و به "مهرشهر" منتهى می‌شود به نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نام‌گذاری شد.

پذیرش بیماران مبتلا به سرطان در بیمارستان "علی ابن ابیطالب(ع)" زاهدان

علی خواجه گفت: مراحل درمان یک بیمار مبتلا به سرطان شامل پذیرش بیمار، ct سیمولیشن، تاتو، قالب‌گیری، تثبیت‌کننده، طراحی درمان و محاسبات فیزیکی، ساخت شیلد و setap اولیه بیماران و در نهایت پرتودهی، از 2 تا 6 هفته متغیر است که تمامی این مراحل در بخش پرتو درمانی بیمارستان "علی ابن ابیطالب(ع)" زاهدان انجام می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: با راه‌اندازی بخش رادیوتراپی بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان از آذرماه امسال تاکنون 12 بیمار مبتلا به سرطان در این بخش پذیرش شده‌اند.

این مسئول با بیان اینکه پیش از این بیماران برای انجام پرتودرمانی به سایر استان‌های کشور تردد می‌کردند ادامه داد: خوشبختانه با بهره‌برداری از این بخش، امکان خدمات‌دهی به مبتلایان به این بیماری با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته فراهم شد.

وی افزود: بخش پرتودرمانی بیمارستان "علی ابن ابیطالب(ع)" زاهدان از شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 7 صبح تا 14 عصر آماده پذیرش بیمار است.

بخش پرتودرمانی بیمارستان "علی ابن ابیطالب(ع)" زاهدان همزمان با سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان سیستان و بلوچستان، در آذر ماه امسال مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/26
  • ساعت 11:21