تاریخ : دوشنبه 27 دي 1395
کد 2911
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

اخبار کوتاه خراسان شمالی

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی استانداری خراسان شمالی منصوب شد

علی‌اکبر شمسی‌پور به‌عنوان مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری خراسان شمالی معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، محمود دلپسند در آیین معارفه مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی استانداری خراسان شمالی اظهار داشت: تعریف این بخش جدید برای ایجاد انسجام و پیوستگی در حوزهٔ برنامه‌ریزی است.

دلپسند افزود: شرح وظایف ابلاغ‌شده در این حوزه موجب ایجاد فضای کاری جدید در مجموعه استانداری و همچنین تغییر در ماهیت مدیریتی آن شده است.

وی اظهار داشت: مباحث برنامه‌ریزی و اقتصادی با توجه به سیاست‌های دولت به‌خوبی در این حوزه دیده‌شده است که تحقق اهداف تبیین شده نیازمند همکاری و تعامل بیشتر بین دستگاهی در تمامی حوزه‌ها است.

دلپسند افزود: برخورد صادقانه، شفافیت و پیگیری منظم و مداوم از ویژگی‌های بارز علی‌اکبر شمسی‌پور است که امیدواریم با همکاری سایر حوزه مسئولیت جدید خود را با برخورداری از حداکثر توان شخصیتی خود و همچنین بهره‌مندی از ظرفیت‌های استان به‌صورت مطلوب انجام دهند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری خراسان شمالی نیز گفت: مجموعه استانداری از شایستگی و توانایی بالایی جهت راهبری توسعه استان برخوردار است و فعالیت در این حوزه در سطح جامعه بسیار تأثیرگذار است.

علی‌اکبر شمسی‌پور گفت: نقش حاکمیتی، جامعیت اطلاعاتی، تنوع و گستردگی شرح وظایف و همچنین گستردگی تجهیزات استانداری از ویژگی‌های اساسی این مجموعه برای توسعه استان است.

وی تأکید کرد: رویکرد مشارکتی، آینده‌نگری و اخلاق‌مداری از نکات مهمی است که باید در این حوزه رعایت شود تا بتوانیم علاوه بر ارتباط مؤثر با تمامی حوزه‌ها با برخوردی فعالانه سایه روزمرگی را در نظام اداری از بین ببریم.

در این آیین امیر براتی نیز به‌عنوان مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری خراسان شمالی معرفی شد.

محصولات تولیدی دراستان از کیفیت مناسب برخوردار است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی گفت: محصولات کشاورزی، دامی، طیور و تولیدی دراستان، از کیفیت مناسب برخورداراست.

محمدتقی ایرانی در نشست پنجمین کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان پس از استماع گزارش مشاور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در خصوص میزان مصرف سموم و آفت‌کش‌ها در تولید محصولات کشاورزی استان؛ این موضوع را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: به مردم عزیز ایران این خبر را می‌دهیم که امنیت غذایی در کشور تأمین است.

ایرانی با اشاره به فضاسازی‌های انجام‌شده در رسانه‌های خارجی مبنی بر ارگانیک بودن محصولات تولیدی کشاورزی خارجی و نداشتن کیفیت محصولات داخلی گفت: به مردم اطمینان می‌دهیم که کشاورزی در کشور و استان ما کمترین میزان استفاده از سموم را دارد و محصولات تولیدی در کشور و استان ما، بسیار سالم‌تر از مشابه خارجی آن است.

رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان گفت: اجازه نخواهیم داد که کسی سلامت جامعه را از طریق مواد غذایی به خطر بیندازند.

ایرانی افزود: امروز دغدغه مردم و دولت حفظ محیط‌زیست است و در این خصوص باید همکاری تنگاتنگی میان دستگاه‌های متولی در مورد تانکرهای حمل فاضلاب شهری و نظارت دقیق بر محل تخلیه این تانکرها باشد تا علاوه بر دفع بهداشتی فاضلاب، به محیط‌زیست هم آسیبی نرسد.

از فعالیت‌های زنان در پروژه بین‌المللی منارید حمایت می‌کنیم

مدیرکل دفتر امور خانواده و بانوان استانداری خراسان شمالی گفت: از فعالیت‌های مشارکتی جامعه زنان در پروژه بین‌المللی منارید حمایت می‌کنیم.

ملیحه یغمایی در بازدید از پروژه بین‌المللی منارید در روستای سرداب افزود: معمولاً مشارکت‌پذیری زنان در چنین فعالیت‌هایی بیشتر است.

وی برنامه‌هایی همچون بازدید از اقدامات پروژه به‌ویژه در بخش بانوان به همراه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، اختصاص زمان برای ارائه پروژه در کارگروه بعدی بانوان و خانواده را از برنامه‌های اجرایی آینده عنوان کرد.

یغمایی همچنین کمک کارگروه بانوان و خانواده در بحث‌های مربوط به کارگاه‌های خیاطی، معرفی یک نفر خانم تحصیل‌کرده از هر روستا برای آموزش در زمینه‌های مرتبط با بانوان و ارائه آموزش‌های لازم توسط آن شخص در محیط روستا را از دیگر برنامه‌های اجرایی اعلام کرد.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/27
  • ساعت 8:33