تاریخ : سه شنبه 28 دي 1395
کد 3020
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه:

استان کرمانشاه ۳۲ هزار معلول دارد

مدیرکل بهزیستی کرمانشاه گفت: این استان دارای ۳۲ هزار معلول است که از نظر آمار معلولیت بالاتر از میانگین کشوری است.

امید قادری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به گستردگی دامنه فعالیت حوزه بهزیستی اظهار داشت: بهزیستی از دوران کودکی تا سالمندی با فرد ارتباط دارد و افرادی که جامعه بهزیستی هستند به نوعی با یک آسیب اجتماعی دست و پنجه نرم می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه 1500 نفر از افراد زیرپوشش بهزیستی در مراکز شبانه‌روزی خدمات دریافت می‌کنند، گفت: پرداخت هزینه نگهداری این افراد از طریق یارانه دولتی امکان‌پذیر نیست.

قادری از کمک خیران به جامعه هدف بهزیستی خبر داد و افزود: مددجویان علاوه بر انواع خدمات به خدمات پزشکی بیشتر احتیاج دارند و باید خیران در زمینه ساخت و ساز مراکز نگهداری معلولان وارد شوند.

وی با اشاره به اینکه در سفر مقام معظم رهبری به استان سه مرکز پرورشگاهی و شبه‌خانواده در استان ساخته شد، گفت: نیاز داریم در مراکز زیرپوشش بهزیستی مانند شیرخوارگاه خانه سلامت دختران و زنان پزشک ساخته شود و باید خدمات پزشکی روی جامعه هدف بهزیستی متمرکز باشد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه عنوان کرد: بزرگترین مراکز خدماتی در دنیا توسط خیران ساخته می‌شود و برای از بین بردن آسیب‌های اجتماعی باید بسیج همگانی و عزم ملی تشکیل شود.

قادری با اشاره به همکاری مجمع خیران سلامت با این مرکز اظهار کرد: مجمع خیران سلامت در راستای تجهیزات درمانی و کمک به مددجویان بهزیستی کمک به سزایی می‌تواند داشته باشد.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/28
  • ساعت 3:29