تاریخ : سه شنبه 28 دي 1395
کد 3052
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

اخبار کوتاه استان قزوین

۱۵ هزار بسته بهداشت فردی در مدارس استان قزوین توزیع شد

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان قزوین از توزیع ۱۵ هزار و ۸۵۰ بسته بهداشت فردی در مرحله دوم در مدارس استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، عین اله صادقی معاون تربیت بدنی و سلامت  آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به بهداشت و سلامت مدارس اظهار داشت: مرحله دوم توزیع بسته‌های بهداشت فردی بین دانش آموزان بیتوته مدارس شبانه روزی و نیز مدارس تحت پوشش برنامه‌های ارتقاء سلامت و سفیران سلامت انجام شد.

وی افزود: در بسته‌های بهداشت فردی با توجه به نوع مدارس ملزوماتی شامل مسواک، خمیر دندان، نخ دندان، حوله کوچک و بزرگ، شانه، و نیز ملزومات بهداشتی ویژه مدارس دخترانه بهداشتی موجود است که به کلیه مناطق آموزش و پرورش استان ارسال شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان قزوین خاطرنشان کرد: در این مرحله 2850 سری ویژه مدارس شبانه روزی، 1000 سری ویژه مدارس متوسطه ارتقاء سلامت و 12000 سری ویژه مدارس سفیران سلامت توزیع شده است.

صادقی تصریح کرد: برنامه ارتقاء سلامت در 7 واحد آموزشی شبانه روزی و برنامه سفیران سلامت در مدارس ابتدایی و متوسطه اول و دوم براساس شیوه نامه، اجرا می‌شود.

ارائه 11 نوع خدمات پزشکی در درمانگاه فرهنگیان استان قزوین

سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اظهار داشت: درمانگاه فرهنگیان در ساختمانی به مساحت 2000 متر مربع و در سه طبقه در 25 اردیبهشت ماه سال 95 در دولت تدبیر و امید افتتاح شد.

وی افزود: این درمانگاه با ارائه 11 نوع خدمات در بخش‌های مختلفی از جمله پزشک عمومی، متخصص گوش و حلق و بینی، متخصص اطفال و کودکان، متخصص زنان و زایمان، متخصص طب سنتی، دندانپزشکی، تزریقات و پانسمان، داروخانه، جراحی سرپایی، مامایی و حجامت در حال فعالیت بوده و خدمات خود را به فرهنگیان و عموم مردم ارائه می‌دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین خاطرنشان کرد: این درمانگاه در 2 شیفت روز و شب به مراجعین خدمات ارائه می‌دهد.

قاسمی تأکید کرد: توسعه درمانگاه فرهنگیان از جمله برنامه‌های آموزش و پرورش استان قزوین بوده که سعی می‌شود با راه اندازی بخش‌های مختلف پزشکی خدمات بیشتری به فرهنگیان استان ارائه کنیم.

3000 پوستر جشنواره سفیران سلامت در مدارس استان قزوین توزیع شد

علیرضا طاهرخانی رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرروش استان قزوین از توزیع تعداد 3000 پوستر جشنواره سفیران سلامت در کلیه مناطق و مدارس استان خبر داد.

وی افزود: با توجه به ابلاغ دستورالعمل جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی به مدارس، پوستر مربوط به جشنواره نیز در بین مدارس توزیع شد.

طاهرخانی اضافه کرد: این جشنواره در محورهای مختلف شامل نقاشی، سرود، مقاله، نمایش، روزنامه دیواری، خوشنویسی و عکاسی در مقاطع مختلف تحصیلی برگزار می‌شود.

رییس اداره سلامت و تندرستی استان قزوین تصریح کرد: هدف از برگزاری جشنواره سفیران سلامت، ارتقای سطح سلامت، تغییر نگرش و رفتار دانش‌آموزان و آموزش خود مراقبتی و سبک زندگی سالم است.

وی گفت: موضوعات این جشنواره شامل خود مراقبتی، بهداشت فردی، پیشگیری از بیماری های واگیر و غیرواگیر، تغذیه سالم و ترویج فرهنگ تغذیه صحیح، اهمیت ورزش و تحرک بدنی در سلامتی و نقش محیط زیست و راه‌های حفاظت از آن و تفکیک پسماند تر و خشک و بازیافت و ... است.

طاهرخانی تصریح کرد: دانش آموزان می‌توانند آثار خود را تا 30 دی ماه به دفتر واحد آموزشی محل تحصیل خود، تحویل دهند.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/28
  • ساعت 10:18