تاریخ : سه شنبه 28 دي 1395
کد 3069
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

نماینده مردم ارومیه در مجلس در گفت‌وگو با تسنیم:

"آخوندی" ۱۰ بهمن استیضاح می‌شود

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه استیضاح آخوندی وزیر راه و شهرسازی، ۱۰ بهمن برگزار می‌شود.

نادر قاضی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به موضوع استیضاح آخوندی در مجلس اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی در نخستین جلسه بازگشایی مجلس شورای اسلامی در روز 10 بهمن استیضاح می‌شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: استیضاح وی که به سبب رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به عقب افتاده بود توسط کمیسیون عمران خانه ملت در دستور کار قرار داد.

به گزارش تسنیم، روز پنجم آذرماه امسال دو قطار مسافربری تبریز به مشهد و سمنان به مشهد در ایستگاه هفت‌خوان دامغان ـ سمنان به یکدیگر برخورد کردند.

در این حادثه تلخ 44 نفر کشته و بیش از 103 مصدوم شدند که خطای انسانی عامل بروز حادثه قطارهای مسافربری مشهد در استان سمنان اعلام شد.

قطار تبریز ـ مشهد به دلیل سرمای هوا و یخ زدگی سیستم ترمز در فاصله پنج کیلومتری سمنان متوقف شده و مورد را به سیستم Atc شاهرود به عنوان مرکز کنترل اطلاع داده می‌شود و سپس به کل سیستم توقف قطار اطلاع داده شده و چراغ برای تردد قطارها در مسیر قرمز می‌شود، در همین زمان قطار سمنان-مشهد در مسیر متوقف می‌شود.

متأسفانه در این زمان به دلیل تغییر شیفت مسئول کنترل، فرد جایگزین از سابقه قرمز شدن چراغ بی‌اطلاع بوده و وقتی رئیس قطار مشهد سمنان مجدداً کسب تکلیف می‌کند به وی گفته می‌شود که "مسیر باز است و مشکلی نیست، شاید چراغ به دلیل برودت هوا قرمز مانده است" بنابراین به وی تلگراف می‌شود که حرکت کند.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/28
  • ساعت 11:38