تاریخ : سه شنبه 28 دي 1395
کد 3115
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

فرماندار نیر:

طرح جامع و تفصیلی مدیریت پسماند در شهرستان نیر تهیه شد

فرماندار شهرستان نیر گفت: با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات مناسب در حال حاضر طرح جامع و تفصیلی مدیریت پسماند در شهرستان نیر تهیه شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، مهدی احمدی بعد از ظهر امروز در جلسه کمیسیون پسماند شهرستان نیر که در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد، اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات مناسب در حال حاضر طرح جامع و تفصیلی مدیریت پسماند توسط شهرداریهای نیر و کورائیم تهیه شده است.

وی افزود: با توجه به نامناسب بودن محل دفن زباله شهر نیر و پس از تحقیقات به عمل آمده و بررسیهای موقعیت مکانی، سه مکان مناسب در نظر گرفته شده که پس از در نظر گرفتن شاخصه‌های محیط زیستی و تایید دستگاههای ذیربط یکی از این مکان‌ها برای دفن زباله شهر نیر در نظر گرفته خواهد شد.

فرماندار شهرستان نیر گفت: با توجه به این‌که در آستانه رسیدن به روز هوای پاک هستیم، بنابراین نیاز است که اقدامات لازم و اساسی را در رابطه با پاکسازی محیط زیست انجام دهیم و در این زمینه همکاری و اهتمام مسئولان مربوطه ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر رهنمون خواهد کرد.

احمدی تصریح کرد: با توجه به این‌که امروزه زباله به عنوان یک فرصت و سرمایه برای تولید اشتغال و ثروت شناخته می‌شودو متاسفانه ساز و کارهای لازم برای بازیافت زباله در این شهرستان وجود ندارد، بنابراین زباله به عنوان یک تهدید برای سلامتی افرد جامعه مطرح است که نیاز است با استفاده از طرحها و نقشه‌های مناسب استفاده صحیح از زباله را در دستور کار خود قرار دهیم.

وی بیان کرد: برگزاری کارگاههای آموزشی، جلسات هم اندیشی و توانمند سازی، بالا بردن دانش و اصلاح تفکر برای کاهش تولید زباله و پاکسازی و سالم سازی محیط زندگی و حفظ منابع طبیعی امری لازم و ضروری است که باید مورد توجه مسئولان قرار داده شود تا بتوانیم از این طریق راهکارهای اساسی برای حل مشکلات و موانع موجود بیابیم.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/28
  • ساعت 15:45